Автори проєкту “Звуки Чорнобиля” представили першу платівку посеред Прип’яті
До першого альбому увійшло 10 пісень
На подвір’ї покинутої школи у місті-привиді Прип’ять представили лімітовану серію платівок “Звуки Чорнобиля”. На цій же локації в рамках проєкту записали виступ електронної виконавиці Zavoloka.
Про це повідомляє Інформатор з місця події.
Цей проєкт розпочали у 2018 році. Тоді автори мистецького проєкту про зону відчуження “Артефакт” записували різні звуки, які можна почути у 30-кілометровій зоні, де сталась аварія, зокрема й на ЧАЕС. Серед семплів: тріск дозиметру, скрип колеса огляду в Прип’яті, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії та інші. Звуки збирали по всіх локаціях зони відчуження. Потім фрагменти цих записів українські та іноземні виконавці використовували для створення своїх треків.
Цьогоріч 26 жовтня готову вінілову платівку “Звуки Чорнобиля” з музичними творами презентували на подвір’ї школи №1 у покинутому через радіацію місті Прип’ять.
“Ми вирішили, що варто зібрати все це в єдину історію і зробили вінілову платівку. На платівку записані 10 треків, які увійшли до першої частини проєкту. Сама платівка на вигляд прозора, але насправді вона зроблена з додаванням фарби, яка може світитись вночі. Тобто вона спочатку поглинає світло, а потім його випромінює, і саме слово випромінення англійською “radiation” стало основою для продовження проєкту в цьому році”, - розказав Валерій Коршунов, автор проєкту.
До музичної збірки увійшли твори таких виконавців:
- KAZKA
- Стасік
- Вагоновожаті
- KRYTЬ
- Ляпис
- Anatomic simao
- GusGus
- BJARKI
- Telepopmusik
- DUB FX
Обкладинка альбому зроблена із застосуванням технології додаткової реальності. На обкладинці зібрані музичні кліпи виконавців та інтерв’ю про те, як створювалась музика, яке місце в ній відводиться Чорнобилю, власним переживанням та що з цього вийшло.
Автори проєкту зазначають, що платівку випустили обмеженим тиражем у 500 примірників. Одна платівка коштує 1 986 грн, проте близько половини вже продано за передзамовленням. Всі гроші з продажу підуть на допомогу ліквідаторам аварії та їхнім родинам.
Валерій Коршунов пояснює, що “Звуки Чорнобиля”, як і інтерактивний додаток “CHRNBL” та інші проекти створені, щоб привернути увагу до аварії на ЧАЕС у 1986 році. Вони допоможуть осягнути масштаби трагедії, її наслідки для України та українців, а також переосмислити і перепрожити цю травму, яка довго замовчувалась.
“Чорнобиль це велика трагедія для українців. Наразі ще не відбулось загоєння цієї рани. Можливо, років за 20 ми зможемо осягнути, що це було. Я сподіваюсь, що нам вдасться винести всі уроки по Чорнобилю, а їх немало насправді. Починаючи від того, в якій ситуації зараз ліквідатори, і те як радянська пропаганда робила все, щоб ми просто забули про все це. Кілька років тому ми провели дослідження, яке показало, що 60% українців навіть не знають дату аварії на ЧАЕС. Є навіть кияни, які живуть за 100 кілометрів від епіцентру аварії а нічого про це не знають. Дуже дякую серіалу від “НВО”. Тому що, коли ми створюємо культурні проєкти нас часто питають: а нащо ви це робите? А цей серіал - це культурний продукт, який допоміг українцям отримати інформацію і переосмислити її”, - каже Валерій Коршунов.
Кульмінацією презентації став живий виступ андеграундної виконавиці українського походження — Zavoloka. Катерина Заволока - це українка, яка мешкає у Берліні та розвивається в експериментальному мистецтві. У Прип’яті вона зіграла концерт наживо в електронному стилі. Під час її виступу на стіни покинутої школи транслювалась візуальна частина перформансу виконавиці. Організатори наголошують, виступ Zavoloka — це ще й натяк на мистецьке продовження проєкту “Звуки Чорнобиля” з більшим зануренням в андеграунд.
Нагадуємо, раніше Інформатор писав про інтерактивну виставку присвячену Чорнобилю на Алеї Художників.
Крім того, у зоні відчуження відкрили склад ядерних відходів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.