АМКУ рекомендує виробникам цементу не підвищувати ціни

Владлена Мачульська

Українські виробники підвищили ціни на цемент

Антимонопольний комітет України (АМКУ) не знайшов об'єктивних причин для подорожчання цементу і рекомендує українським виробникам утриматися від підвищення цін.

Про це повідомляє прес-центр Антимонопольного комітету,передає Інформатор .

Відповідні обов'язкові до розгляду рекомендації АМКУ надав виробникам цементу:

  • АТ "Подільський цемент",
  • ЗАТ "Кривий Ріг Цемент",
  • ПрАТ "Івано-Франківськ",
  • ПрАТ "Дікергофф Цемент Україна",
  • ПрАТ "Миколаївцемент",
  • ТОВ "Цемент".

"В Україні є чотири основні виробники цементу, які концентрують ринкову владу: сукупна частка групи CRH, ПрАТ" Кривий Ріг Цемент ", ПрАТ" Івано-Франківськ ", ПрАТ" Дікергофф Цемент Україна "перевищує 90%", - заявили в АМКУ.

Імпортери є єдиними ціновими конкурентами цих виробників, але їх частка на ринку цементу є незначна (не перевищувала 8% за підсумками 2019 року).

"Після набрання чинності рішенням міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, яким введене антидемпінгове мито на імпорт в Україну, для портландцементу походженням з РФ, Білорусі і Молдови (який становив до 90% від усього імпорту), імпорт портландцементу з цих країн у 2019 році істотно зменшився,а у 2020 році - майже повністю припинився", - відзначили в АМКУ.

У відповідь на застосування остаточних антидемпінгових заходів українські виробники підвищили ціни на свою продукцію.

"Хоча пропозиція вторинного імпорту з РФ, Білорусі і Молдови замістили цементом з Туреччини, Мінекономіки за скаргою українських виробників наразі здійснює розслідування і з цього товару. Учасники ринку цементу почали отримувати повідомлення про підвищення виробниками відпускної ціни на цемент українського виробництва. З огляду на динаміку змін в цей період факторів, що впливають на собівартість цементу, комітет не знайшов об'єктивних причин для здорожчання цементу", - резюмували в АМКУ.

Відзначимо, що АМКУ рекомендував учасникам ринку щодо імпорту в Україну цементу з Туреччини і після його припинення утриматися від вчинення дій, які можуть привезти до порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Нагадаємо, в Україні газову компанію оштрафували на 75 млн гривень за монополізм. Крім того, в Україні заправки мережі «Авіас» оштрафували на 4,7 млрд гривень.

Також Інформатор писав, що в Житомирській області міська рада вирішила заборонити роботу популярним супермаркетам і ринкам,дозволили залишити тільки «своїх».

No ad for you