Знеструмлені підстанції, пошкоджені шахти на Дніпропетровщині: Міненерго розповіло про ситуацію в енергосистемі 4 травня

Читать на русском

Потреби споживачів були задоволені власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою

Читать на русском
Ситуація в енергосистемі України 4 травня
В Україні триває боротьба з енергетичними викликами

Потреби споживачів були задоволені власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою

У суботу, 4 травня, ворог атакував енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини. Україна вводила мережеві обмеження. Енергетика країни отримувала надлишки електроенергії з Польщі та зверталася по аварійну допомогу до сусідніх країн.

Про стан речей у енергосистемі країни повідомляє пресцентр Міненерго. Зокрема, ворожі сили атакували енергетичну інфраструктуру Дніпропетровщини. В результаті атаки була знеструмлена підстанція, а також пошкоджені дві шахти. Незважаючи на це, вдалося оперативно відновити живлення споживачів та роботу підстанції.

У зв'язку з мережевими обмеженнями, застосовувались графіки відключень в Харківській області та для промисловості у Кривому Розі. Обмеження в цих регіонах залишаються актуальними і сьогодні, 4 травня. У інших регіонах обмежень не відбувалося.

За минулу добу потреби споживачів були задоволені власною генерацією, комерційним імпортом та аварійною допомогою. На піку споживання аварійне постачання електроенергії здійснювалося з енергосистем Румунії, Польщі та Словаччини.

Станом на 4 травня рівень води в ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС залишається стабільним на рівні 15,40 метрів. Це забезпечує потреби станції у воді. Імпорт електроенергії прогнозується на рівні 5712 МВт*год.

Ситуація в регіонах

В Харківській області внаслідок обстрілів залишаються знеструмленими 26,7 тисячі абонентів. Через мережеві обмеження продовжують застосовуватися графіки відключень споживачів. У м. Харків внаслідок ворожого удару припинено газопостачання 39 споживачам.

Внаслідок бойових дій на Дніпропетровщині залишається знеструмленою одна з підстанцій обленерго, без світла 5,2 тисячі абонентів. У м. Нікополь через обстріл пошкоджено газопровід до приватного будинку. Витік газу усунуто.

Через ворожі обстріли на Донеччині знеструмлено 14,7 тисячі точок обліку у 27 населених пунктах. Енергетики заживили 17,2 тисячі абонентів у 36 населених пунктах, у тому числі тих, що знеструмлювалися раніше. На ранок залишаються без напруги 109 населених пунктів, загалом – 49,6 тисячі абонентів.

Внаслідок бойових дій в Запорізькій області залишаються знеструмленими 3,7 тисячі абонентів  у 51 населеному пункті. У Сумській області на ранок 4 травня залишаються знеструмленими 6,7 тисячі абонентів у 84 населених пунктах.

У м. Херсон через ворожі обстріли залишаються без світла 2,8 тисячі абонентів, в області – 25,8 тисячі точок обліку у 45 населених пунктах. Внаслідок бойових дій на Чернігівщині залишаються знеструмленими  1503 абоненти у 27 населених пунктах.

Росія знищила половину енергетичних об'єктів України

В Україні внаслідок російських обстрілів пошкоджена половина енергетичної інфраструктури. Руйнівних ударів по енергетиці Росія завдала балістичними ракетами. Наша держава потребує посилення протиповітряної оборони. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На його думку, якби аналогічна ситуація в енергетичному секторі склалася б в іншій країні, все могло б бути ще гірше.

Енергетики наголошують, що ситуація зі світлом вже критична й уникнути відключень по всій країні поки що дозволяють кілька факторів - аварійні відключення світла в окремих регіонах та імпорт електроенергії. Зараз країна знаходиться на нижньому піку споживання. Але щойно через спеку споживання почне зростати - можливі проблеми. Обмеження не виключені будь-якої миті, тим більше, якщо будуть нові обстріли. Нагадаємо, раніше в Укренерго розповіли, яка ситуація зі світлом буде влітку та чи очікувати на блекаут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.