В Кабміні відповіли, чи будуть повертати українських чоловіків з Євросоюзу силоміць

Читать на русском

Оновлення даних в ТЦК не означає автоматичної відправки на фронт, це робиться для розуміння мобілізаційного потенціалу, запевняє віцепрем'єрка

Читать на русском
Повернення з-за кордону
На війні, втім, в принципі не буває приємних рішень, сказала чиновниця

Оновлення даних в ТЦК не означає автоматичної відправки на фронт, це робиться для розуміння мобілізаційного потенціалу, запевняє віцепрем'єрка

Ніякого примусового повернення військовозобов'язаних українців з-за кордону не буде. Оновлення даних в ТЦК не означає автоматичного призову та відправки на фронт. Це робиться задля оцінки мобілізаційного потенціалу України.

Про це заявила віцепрем'єрка Ольга Стефанишина. Свою позицію вона виклала в коментарі виданню DW

Стефанишина запевняє, що надання своїх даних територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки не означає автоматичну мобілізацію на фронт. Йдеться про облік та інформацію щодо потенційних призовників на майбутнє. 

"Україна ухвалила закон про мобілізацію  і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації - облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення", - заявила віцепрем'єрка.

Вже в травні Україну відвідає єврокомісарка з питань внутрішніх справ і міграції Ілва Йоганссон, сказала Стефанишина. Європейська чиновниця прибуде для обговорення з українською владою питання подальшого юридичного статусу українців за кордоном, адже чинний механізм тимчасового захисту в ЄС буде діяти до березня 2025 року.

"Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти", - резюмувала Стефанішина.

Українців призовного віку планують силоміць повертати з-за кордону? 

Нагадаємо, 23 квітня МЗС України ухвалило рішення тимчасово призупинити надання українцям призовного віку за кордоном консульських послуг. На практиці це означає зупинку видачі будь-яких документів, навіть оновлення закордонного паспорта. А без цього, між іншим, наші громадяни можуть втратити право на продовження тимчасового перебування та захисту в ЄС.

Таким чоловікам запропонували повернутися до України та оформити документи тут. Звичайно ж, абсолютна більшість з них на це не погодилася, адже це фактично подорож в один кінець. Серед українців в ЄС почали розповсюджуватися негативні настрої та емоції стосовно цього рішення. Зокрема, в соцмережах безліч таких чоловіків критикували ухвалу МЗС та навіть заявляли про бажання відмовитися від громадянства в цілому. 

Після ухвалених рішень представники влади заговорили про примусове повернення закордонних ухилянтів (а більшість з них покинули Україну нелегально) додому. В МЗС зазначили, що це "питання справедливості" стосовно тих, хто залишився в державі та/або воює. Окремі країни на кшталт Польщі та країн Балтії одразу запевнили, що можуть допомогти в поверненні українців додому.

Однак, наприклад, Німеччина та деякі інші члени ЄС заявили, що не видаватимуть українців, а у випадку відсутності документів видадуть їм спеціальні посвідки. Тепер ми бачимо, що в уряді, схоже, вирішили поки що відмовитися від даної ініціативи. 

Раніше "Інформатор" писав, що відтепер представники ТЦК чергуватимуть на більшості українських блокпостів. Вони зможуть виписувати повістки водіям, попередньо перевіривши їх через реєстри. Ми також повідомляли, що польський уряд обіцяє за потреби "за декілька днів" вирішити долю військовозобов'язаних українців, які перебувають в Польщі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.