В Грузії проголосували за закон про іноагентів у першому читанні: опозиція продовжує протести

Читать на русском

Влада звинувачує протестувальників та інші країни у розпаленні ворожнечі, мітингарі ж називають закон "російським"

Читать на русском
Закон про іноагентів у Грузії
Попереду ще друге читання та ухвалення

Влада звинувачує протестувальників та інші країни у розпаленні ворожнечі, мітингарі ж називають закон "російським"

Грузинський парламент проголосував за скандальний законопроєкт про "іноагентів". Щоправда, поки що лише в першому читанні. Свій голос віддали 83 депутати. 

Опозиція невдоволена цим та обіцяє продовжити протести. Про це повідомляє "Ехо Кавказу". 

Зазначається, що команда опозиційних депутатів під час голосування просто покинула залу. Вони заявили, що ніяких дискусій довкола закону просто не може бути.

"Ви (влада Грузії - ред.) - єдина група людей, яка все ще волає, що цей закон не російський. Тож підтримуйте самі себе. Для інших громадян... цей закон не може бути законом. Тому наша команда залишає залу засідань. Ми залишаємо вас наодинці з цим важким рішенням", - повідомили депутати. 

Водночас правляча партія реагує на все це не менш емоційно. Вона заявляє, що опозиція та інші країни штучно розхитують ситуацію. Зокрема, звинувачують в цьому і Росію, адже експрезидент Дмитро Медведєв та відомий філософ-євразієць Олександр Дугін також підтримали цей закон публічно.

"Кожна поважаюча себе країна ухвалює такий закон для захисту власних інтересів... Всі країни зацікавлені в тому, аби підняти градус протистояння у нас - і Росія, і інші. Ні одну країну світу не влаштовує ухвалення цього закону, окрім Грузії... Вони готові вбити нас, аби тільки НУО (неурядові організації - ред.) не заповнювали декларації", - зазначили в політсилі "Грузинська мрія". 

Станом на зараз суспільно-політична ситуація в Грузії залишається напруженою. Опозиція анонсує нові протести вже цього вечора. 

Закон про "іноагентів": що це таке 

Нагадаємо, наразі в Грузії триває процес ухвалення законопроєкту про "іноагентів", а також бурхливі протести проти нього. Сам закон формально не вимагає від НКО нічого надзвичайного. Він вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як агенти іноземного впливу, та подавати декларації про доходи й витрати. Варто зазначити, що вперше аналогічний документ ухвалили в США. Закон FARA безперервно діє в Америці з 1938 року. 

Опоненти влади на це заявляють, що закон завдасть шкоди прагненню Грузії вступити до Європейського Союзу. Його також порівнюють з російським законодавством: в РФ діє аналогічна норма, яка використовується Кремлем для політичних репресій. Грузинська опозиція називає документ наступом на свободу слова. Критикує законопроєкт і екслідер Грузії Михеїл Саакашвілі, який на цей час перебуває в тюрмі. 

Минулого року документ відкликали після масових протестів та зіткнень демонстрантів із силовиками. Однак за деякий час до нього повернулися. 

Раніше "Інформатор" висвітлював грузинські протести проти закону про "іноагентів". Під час одного з мітингів були сутички з правоохоронцями, затримали понад 10 осіб. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.