Українець намагався переплисти Тису, хоча мав дозвіл на виїзд: заплатив за це $1500

Читать на русском

Чоловік натрапив на “фахівців”, які переконували, що прикордонники буцімто “розірвуть його документи”

Читать на русском
Ухилянти в Україні
Українець із правом на виїзд намагався втекти через Тису. Колаж: Інформатор

Чоловік натрапив на “фахівців”, які переконували, що прикордонники буцімто “розірвуть його документи”

На Закарпатті прикордонники затримали українця, який намагався незаконно втекти з України, перепливши річку Тису. Чоловік навіть заплатив 1500 доларів за “допомогу” людині, які переплавляла його. Втім, як виявилося, у нього все ж був дозвіл на офіційний виїзд за кордон.

Про це розповів офіцер Мукачівського прикордонного загону Олег Селезньов у репортажі “Української правди”. Українець призовного віку мав всі документи для законного виїзду, але послухав поради “фахівців”.

“Із довідкою про виключення з обліку, із дійсними офіційними документами переходив річку (Тису – ред.). У нього дійсно право було перетину законним шляхом. Усе одно пішов річкою, ще й заплатив 1500 доларів. Документи всі дійсні, ми перевіряли. Ми його оформили по статті 204-1 КУПаП (спроба незаконного перетину кордону – ред.)”, – зазначив прикордонник.

За його словами, після затримання чоловік все ж зміг виїхати за кордон. Втім, зробив це цього разу офіційно.

Селезньов додав, що українець зізнався в тому, що “поради” йому давали “фахівці”, які і мали допомогти здолати Тису. Однак вони лиш хотіли заробити на черговому “ухилянті” та почали залякувати, буцімто при спробі офіційно виїхати з Україну його “зловлять, скрутять, порвуть документи та мобілізують”.

Ухилянти тікають з України

Нещодавно стало відомо, що при спробі переплисти річку Тиса на Закарпатті, яка для багатьох ухилянтів стала фатальною, чоловікам видають повістки. При незаконній спробі перетину кордону людину чекає адміністративна відповідальність. Зокрема, штраф може сягати до 8,5 тисяч гривень.

Всього ж від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну правоохоронні органи розслідують майже 11,3 тисячі кримінальних проваджень в області мобілізації. Усі вони пов'язані з ухиленням від призову або порушенням військового обліку.

Нагадаємо, що за кожне порушення правил військового обліку будуть штрафувати окремо. Наприклад, окремі штрафи будуть, якщо військовозобов'язаний змінив сімейний стан, або в нього народилися дитина, а він про це не повідомив військкомат. ТЦК може накласти штраф протягом трьох місяців з того моменту, коли стало відомо про вчинення адміністративного правопорушення.

Крім того, Інформатор писав, які дані необхідно уточняти військовозобов'язаним в Україні під час мобілізації. Водночас у Раді пояснили, чи доведеться йти до ТЦК чоловікам після оновлення даних в електронному кабінеті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.