Урсула фон дер Ляйєн закликала Сі вплинути на Росію задля миру в Україні

Читать на русском

Глава ЄС повідомила про підсумки переговорів із президентом Франції Емманюелем Макроном та головою КНР Сі Цзіньпіном

Читать на русском
Урсула фон дер Ляйєн
Урсула фон дер Ляйєн сподівається на китайський вплив на Росію для стабілізації в Україні

Глава ЄС повідомила про підсумки переговорів із президентом Франції Емманюелем Макроном та головою КНР Сі Цзіньпіном

Пекін має вплинути на Росію задля врегулювання ситуації в Україні. Про це повідомила глава ЄС Урсула фон дер Ляйєн за підсумками переговорів із президентом Франції Емманюелем Макроном та головою КНР Сі Цзіньпіном. Лідер Китаю 6 травня особисто зустрівся з Емманюелем Макроном і Урсулою фон дер Ляєн у Парижі щоб обговорити російсько-українську війну.

Як повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на брифінгу в понеділок, 6 травня, усі сторони погодились, що Китай і Європейський Союз мають спільний інтерес у мирі та безпеці. Зокрема вона заявила, що в ЄС розраховують, що Китай використає увесь свій вплив на Росію, щоб покласти край російській загарбницькій війні проти України.

Фон дер Ляєн зазначила, що Сі Цзіньпін "відіграв важливу роль у деескалації російських безвідповідальних ядерних погроз". Вона поділилася упевненістю в тому, що "президент Сі продовжить робити це на тлі ядерних погроз РФ, що тривають".

Що відомо про вояж Сі у Європу

За першим візитом китайського лідера до ЄС за п'ять років усі спостерігають з особливим інтересом. Окрім Франції очільник КНР відвідає також Сербію та Угорщину. які мають досить антиліберальне, антиамериканське та критичне до Заходу спрямування зовнішньої політики.

Ці візити відбудуться на фоні річниці бомбардувань НАТО в Сербії 1999 року, що може мати символічне значення для відносин між Китаєм і Заходом. Тоді американські війська розбомбили китайське посольство у Белграді. Загинули дипломати і журналісти. Судячи з усього, лідер КНР 25 років потому має намір показати, що Пекін нічого не забув. 

У світлі напружених відносин між Росією та Україною, Олаф Шольц та Урсула фон дер Ляйєн намагаються залучити китайського лідера до вирішення конфлікту і спроб повпливати на російського диктатора. Проте, існують певні сумніви, чи зможе Пекін вплинути на Москву, особливо з огляду на його обмежений інтерес до української проблематики. Навіть у світлі аналогічного звернення від канцлера Німеччини Шольца до Сі, ефективність таких дій залишається під сумнівом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.