У ЄС повідомили, що будуть робити з українським транзитом газу з Росії після припинення дії контракту

Читать на русском

На тлі припинення транзиту газу РФ через Україну в ЄС пробують знайти альтернативи для забезпечення газом Словаччини та Австрії

Читать на русском
Словаччина та Автрія у скрутному становищі через припинення транзиту газу - єврокомісар Кадрі Сімсон
ЄС наполягає на виведенні російських військ з України

На тлі припинення транзиту газу РФ через Україну в ЄС пробують знайти альтернативи для забезпечення газом Словаччини та Австрії

Україна та Росія можуть сісти за стіл переговорів і обговорити продовження транзиту російського газу тільки після повного виведення російських військ з території України. Про це заявила єврокомісар з енергетики, Кадрі Сімсон, після консультацій з міністром енергетики України, Германом Галущенком. Вона нагадала, що контракт країн ЄС з Україною щодо транзиту газу закінчується у грудні.

Про це вона повідомила РБК-Україна. Сімсон наголосила на тому, що Європа продовжує отримувати російський газ двома газопроводами, через Україну та Туреччину. Але контракт з Україною спливає наприкінці 2024 року. 

"Контракт з Україною (щодо транзиту газу - Ред.) спливає у грудні. Ми не просимо наших партнерів (Україну - Ред.) вести переговори з Росією. Але перші переговори мають відбутися після того, як Росія виведе свої війська з України", - розповіла єврокомісар.

Вона також підкреслила важливість пошуку альтернатив, особливо для Словаччини та Австрії, в разі припинення транзиту через Україну. При цьому в ЄС наполегливо над цим працюють, щоб розвивати цей альтернативний інфраструктурний потенціал.

Єврокомісар також зауважила, що Росія своїм одноосібним рішенням зменшила постачання газу до ЄС у 2023 році, щоб маніпулювати ринками Європи. Кадрі Сімсон підкреслила готовність ЄС до зменшення імпорту газу з РФ, "незважаючи на те, що це буде важко, але доцільно".

Таким чином, транзит газу через Україну залишається актуальним питанням, особливо в умовах повномасштабної війни з Росією. Попри закінчення контракту з "Газпромом" у грудні, Україна виступає як ключовий транзитний шлях для газу, і подальші кроки залишаються неочевидними.

Проблеми з оплатою газу з України

Як заявили в "Оператор ГТС України", європейська модель бронювання газотранспортних потужностей передбачає їх розподіл не через довгострокові контракти, а через аукціони. Відсутність операцій із практичної точки зору означає, що Україна "не пропонуватиме жодних потужностей на аукціони". 

Уряд України пропонує європейським партнерам використовувати залишковий обсяг українських газосховищ за вигідними умовами. Це дозволить отримувати прибуток від послуг зберігання газу і, водночас, допоможе стабілізувати можливі енергетичні кризи у майбутньому.

Подписывайтесь на нашу Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.