У МЗС готують нову стратегію щодо українців за кордоном: що пропонують

Читать на русском

Мета цієї стратегії у тому, що б громадяни за кордоном і надалі залишалися українцями

Читать на русском
У МЗС готують нову стратегію щодо українців за кордоном
Дмитро Кулеба, українці за кордоном, паспорт

Мета цієї стратегії у тому, що б громадяни за кордоном і надалі залишалися українцями

Україна готує нову стратегію що своїх громадян, які через війну опинилися за кордоном. Держава прагне не допустити великої асиміляції українців в інших країнах і максимально готується працювати над цим. Ключове завдання - зберегти українську ідентичність. 

Як розповів головний дипломат України Дмитро Кулеба, якщо не розробити загальну стратегію щодо українців за кордоном, то з плином часу українці повністю асимілюються з іноземними громадянами. При цьому масштаби можуть бути доволі великими і швидкими.

"...Після початку війни стало очевидно, якщо ми не змінимо свою політику щодо українців за кордоном, асиміляція відбудеться надзвичайно швидко", — зазначив Кулеба.

Очільник МЗС Кулеба зізнався, що не вірить у те, що громадяни масово повертатимуться в Україну. Водночас, на його думку, слід створити такі умови, щоб українці за кордоном не втратили свою ідентичність. 

"І тут від множинного громадянства, яке вже перетворилося на хрестовий похід за множинним громадянством, але я впевнений, що ми переможемо у цій битві, до цифровізації консульських послуг, ефективнішого фінансування громад і різних програм спільно з ними, нам потрібна нова комплексна політика щодо українців за кордоном", — підкреслив Кулеба.

Дипломат також додав, що завдання розробити комплексу програму для українських громадян за кордоном раніше поставив президент Володимир Зеленський. Зараз програма напрацьована концептуально і буде винесена на розгляд президенту. 

"Будемо презентувати її президенту, тому що він приділяє дуже важливу увагу українцям, які перебувають за кордоном", — додав глава МЗС.

Зміни для українських біженців у Польщі

У сусідній Польщі, навпаки, хочуть, що українці залишилися у країні якнайдовше. Для цього готують максимальне спрощення легалізації для наших громадян. Планується, що статут UKR буде автоматично замінено на карту тимчасового побуту, терміном на три роки. 

Крім того, у школах Польщі навчання стане обов'язковим з 1 вересня цього року. Дітям збережуть уроки української мови та навчатимуть європейській інтеграції. Планується, що для забезпечення цієї мети українським педагогам спростять влаштування на роботу. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що кількість українців, які користуються житлом, наданим роботодавцем у Польщі, за останній рік зросла у 2,5 раза. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.