Російський диктатор Путін провів свою "інавгурацію", Україна його легітимність не визнає

Читать на русском

Путін заявив, що "інтереси та безпека Росії будуть основними для його нового терміну"

Читать на русском
Ігавгурація путіна
У Кремлі 7 травня відбуалася п'ята "інавгурація" Путіна

Путін заявив, що "інтереси та безпека Росії будуть основними для його нового терміну"

У Кремлі у вівторок, 7 травня, відбулася так звана церемонія "інавгурації" Володимира Путіна. Він незаконно "розпочав" свій п'ятий термін на посаді терміном на шість років. В Україні легітимність Путіна не визнали, як і в більшості країн цивілізованого світу, оскільки вибори очевидно були сфальсифіковані.

Кадри з "інавгурації" Путіна опублікували російські ЗМІ. Диктатор виступив з промовою, під час якої заявив, що "інтереси та безпека Росії будуть основними для його нового терміну". Також Путін додав, що РФ, яка "зіштовхнулася з серйозними викликами, гідно пройде тяжкий період". 

"Ми єдиний і великий народ, разом подолаємо перепони і втілимо в життя задумане і переможемо… Запевняю вас, що й надалі інтереси, безпека народу Росії будуть для мене понад усе", - сказав диктатор під час присяги.

Путін також заявив, що Росія продовжить роботу з партнерами щодо формування "багатополярного світового порядку". Керівник РФ заявив, що Росія не відмовлятиметься від спілкування із західними країнами, якщо вони не вестимуть діалогу з позиції "пихатості і власної винятковості".

А метою розвитку Росії Путін назвав "народозбереження". Усі рівні влади, за його словами, мають підтримувати "багатовікові сімейні цінності".

Церемонія так званої "інавгурації" Путіна завершилася салютом з 30 залпів. Після "інавгурації" в Кремлі Володимир диктатор прийняв парад президентського полку та взяв участь у молебні.

Реакція України

Напередодні "інавгурації" Путіна Міністерство закордонних справ України зробило заяву щодо цього. У МЗС наголосили, що "церемонією введення на посаду" Володимира Путіна російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим - на диктатуру.

"У ході так званих березневих "виборів" Російська Федерація порушила положення численних міжнародних документів, які є основою сучасної системи міжнародних відносин. Йдеться насамперед про Статут Організації Об’єднаних Націй, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН", - заявили в МЗС України.

Окрім того, порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих Росією територіях України - частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей та в Криму. Там окупанти свідомо погрожували і шантажували українців, щоб ті голосували.

"Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Володимира Путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації. Закликаємо іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора Володимира Путіна", - заявили в Міністерстві закордонних справ України.

Під час "інавгурації" Путіна відправили до Гааги

Під час так званої "інавгурації" у Гаазі провели акцію проти Путіна PutinJail: Prison, not Kremlin (Путін у в'язниці: тюрма, а не Кремль). У її рамках навпроти Міжнародного суду ООН встановили постать російського президента у кайданах та тюремній робі. Автором роботи є відомий німецький скульптор Жак Тіллі, якраз, зокрема, відомий своїми карикатурними скульптурами Путіна.

Путін у кацданках
Путін у кайданках

Німецьке видання Rheinische Post Online пише, що за словами асоціації Free Russia NRW, Путіну не місце в Кремлі, а скоріше у в'язниці як злочинцю, якого розшукує Міжнародний кримінальний суд. Зазначається, що Free Russia NRW та інші подібні організації з Німеччини, Нідерландів, Франції та інших європейських країн використовують "інавгурацію" як можливість символічно привести Путіна до Гааги.

"Думка побачити Путіна в Гаазі надто спокуслива. Путін є постійним "натхненням" для моїх карнавальних скульптур. На новій скульптурі Путін зображений у наручниках та закривавлених руках", - розповів про своє творіння Жак Тіллі.

Які країни були присутні на церемонії "інавгурації" Путіна

Відомо, що Кремль запрошував на інавгурацію глав всіх іноземних дипломатичних місій. Подію забойкотували 20 країн-членів Євросоюзу. Проте, деякі представники країн ЄС все ж відвідали церемонію, це:

  • Франція;
  • Угорщина;
  • Словаччина;
  • Греція;
  • Мальта;
  • Кіпр.

Бельгія теж хотіла відправити свого представника на захід. Однак вже вранці у вівторок стало відомо, що країна брати участь у церемонії не буде. Захід пройшов і за відсутності представника США. А Францію на інавгурації представляв посол у Росії.

Нагадаємо, американське агентство Bloomberg в день інавгурації російського диктатора Володимира Путіна випустило матеріал, в якому констатувало, що громадяни РФ вже звикли до повномасштабної війни проти України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.