Пенсіонерка з Закарпаття отримала 5 років вʼязниці за виправдання російської агресії

Читать на русском

Жінка рішуче заперечує свою вину та каже, що її дописи були вирвані з контексту

Читать на русском
Тюрма за пост
Пенсіонерка робила антиукраїнські пости в заборонених "Одноклассниках"

Жінка рішуче заперечує свою вину та каже, що її дописи були вирвані з контексту

Літню жінку з Закарпаття засудили на 5 років тюрми. Причина - пости в забороненій соцмережі "Одноклассники", які до того ж містили в собі антиукраїнську спрямованість. При цьому сама жінка абсолютно не згодна зі звинуваченням та каже, що її слова вирвали з контексту.

Про це повідомляє місцеве видання "Голос Карпат". Журналісти зазначають, що це перший подібний випадок в Україні. 

Зазначається, що 64-річну жительку села Бедевля Тячівського району Закарпатської області засуджено до 5 років позбавлення волі за публікації в соціальній мережі. Йдеться про "Однокласники", які були заборонені ще в 2017 році. Жінку визнали винною у виправданні та глорифікації російської агресії проти України.

Згідно з матеріалами справи, пенсіонерка протягом 2022 року публікувала на своїй сторінці в забороненій соцмережі різні дописи (їхній зміст не наводиться). Втім, кажуть, що в них пенсіонерка "виправдовувала дії російських військ в Україні, заперечувала воєнні злочини РФ, поширювала дезінформацію про хід війни та закликала до підтримки окупантів". 

"Суд визнав, що публікації пенсіонерки носили публічний характер, мали широкий розголос та завдали шкоди інтересам України. Її дії кваліфіковано за статтею 436 Кримінального кодексу України (виправдання агресії Російської Федерації проти України)", - пише видання.

Жінка свою вину абсолютно не визнала. Вона заявила, що дописи були "вирвані з контексту". Однак суд не погодився з аргументами фігурантки та виніс вирок - 5 років обмеження волі.

"Це перший випадок в Україні, коли за публікації в соціальних мережах людину засуджують до позбавлення волі на такий тривалий термін. Цей вирок може стати прецедентом для інших подібних справ. Важливо зазначити, що свобода слова не є абсолютною і не поширюється на виправдання агресії та воєнних злочинів. Публічні дії, спрямовані на підтримку окупантів та поширення дезінформації, несуть за собою серйозну відповідальність", - зауважили журналісти.

Чи справді це перший подібний вирок? 

Насправді, це не є правдою. Судові рішення стосовно лайків, репостів чи постів у соцмережах в Україні виносяться вже не перший рік. Наприклад, тільки за 2023 рік в Україні було близько 170 судових вироків за антиукраїнську діяльність в соцмережах (маються на увазі пости, репости тощо). По цій справі зазвичай якраз і дають від 1 до 5 років тюрми, або ж випробовувальний термін - у кращому випадку.

Однак дані випадки не є ноу-хау військового часу. В менших масштабах, але і до повномасштабного вторгнення Росії українці, які постили в соцмережах незаконний контент, також отримували вироки. Це легко перевірити простим пошуком у Google. Наприклад, 5 років за пост отримав у 2019 році житель Києва. Такий же вирок отримав в 2018 році одесит - втім, з трьома роками випробовувального строку. Подібні випадки траплялися і раніше.

Правозахисники кажуть, що "посадки за лайки" не є в Україні аж надто розповсюдженим явищем. Тим не менше, подібні справи періодично трапляються в нашій судовій системі. Безумовно, за протиправну діяльність слід карати, однак подекуди такі вироки є суворішими, ніж, наприклад, вирок за зґвалтування, що явно дещо занадто. 

Раніше ми писали, що суд на Тернопільщині покарав жінку за лайку на власну свекруху у Viber. Винуватиця має заплатити штраф у 170 гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.