Німеччина придбає у США три установки HIMARS для передачі Україні

Читать на русском

ЗСУ незабаром передадуть три установки HIMARS за спільною ініціативою Німеччини та США

Читать на русском
HIMARS
Українська армія поповниться арсеналом HIMARS

ЗСУ незабаром передадуть три установки HIMARS за спільною ініціативою Німеччини та США

Міністр оборони Німеччини, Борис Пісторіус, спільно з американськими партнерами планує поставити до України три пускові установки HIMARS. Їх Німеччина купить з фондів США. Пісторіус наголосив на важливості підтримки України з боку НАТО та європейських партнерів, особливо з урахуванням загрози, яку представляє агресивна політика президента РФ Володимира Путіна для безпеки в регіоні та у світі.

Про це Пісторіус повідомив під час спілкування з журналістами, перебуваючи з візитом у США, передає t-online. Він зазначив також, що ці установки є частиною інвентаря інших західних військових сил і будуть оплачені з коштів Німеччини.

"Ми також ще раз рішуче підтвердили, наскільки важливими є НАТО, але й особливо наші європейські партнери, коли йдеться про те, як ми підтримуємо Україну, яке значення та яку небезпеку приховує в собі напад Путіна на Україну для безпеки в Європі та у світі", - сказав Пісторіус.

Нагадаємо, що у цьому році міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус підняв питання про потенційну загрозу з боку росії для Німеччини. Він закликав країни Європи та членів НАТО активізувати підготовку до можливого конфлікту. Він також висловив занепокоєння щодо непередбачуваності дій Москви, підкресливши, що агресія може відбутися в межах наступних п'яти-восьми років.

Чому HIMARS вкрай потрібні ЗСУ

HIMARS - це американська система реактивного залпового вогню на колісному шасі. Раніше США передавали Україні десятки таких установок. Вони можуть точково атакувати далекобійними ракетами тилові зони противника. Зокрема, у січні після удару HIMARS по полігону росіян під Іловайськом загинули десятки окупантів.

Німеччина активно допомагає Україні у військовій сфері, передаючи артилерійські снаряди, танки та системи ППО. Наприклад, у березні Пісторіус оголосив про виділення Україні пакету військової допомоги на суму понад півмільярда доларів. Однак, за даними видання Bild, надана допомога була меншою, ніж заявляла німецька влада.

Також за словами канцлера Німеччини Шольца, країна готова швидко направити 35 тисяч солдатів на захист НАТО у разі загрози з боку РФ. Він також нагадав, що у 2022 році Німеччина взяла на себе зобовʼязання охороняти повітряний простір Естонії. Цього року такий вид співпрації пошириться і на Латвію. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.