Кабмін вирішив закрити реєстр міжнародних спонсорів війни: туди входять Xiaomi, P&G та інші корпорації

Читать на русском

Востаннє список "спонсорів війни" НАЗК поповнювало 15 лютого 2024 року

Читать на русском
Список "спонсорів війни"
Перелік "Міжнародних спонсорів війни" закриють

Востаннє список "спонсорів війни" НАЗК поповнювало 15 лютого 2024 року

Кабмін закриває реєстр міжнародних спонсорів війни, створений НАЗК два роки тому. Глава МЗС заявив, що він заважає роботі з протидії російській агресії, а в Мінюсті наголосили, що поширювати від імені держави таку інформацію без врегулювання на законодавчому рівні неприпустимо. Тепер всю інформацію з цього реєстру передадуть Міжвідомчій групі з питань реалізації державної санкційної політики для опрацювання.

Про це повідомляє Урядовий портал. Це питання було розглянуто на розширеному засіданні Кабміну в присутності секретаря РНБО, голови СБУ, генерального прокурора та голови Національного агентства з питань запобігання корупції. Також у засіданні взяли участь представники іноземних посольств та Євросоюзу.

В Міністерстві закордонних справ отримали чимало звернень представників дипломатичного корпусу країн-партнерів з приводу відсутності нормативної бази для існування цього списку. Та, відповідно, негативний вплив цього списку на ухвалення важливих рішень для протидії російській агресії.

В свою чергу в Мінюсті наголосили, що неприпустимо поширювати від імені держави таку інформацію без врегулювання на законодавчому рівні. А Рада національної безпеки й оборони зазначила, що вся вичерпна інформація щодо санкцій тепер міститься у Державному реєстрі санкцій, тому необхідності в додаткових інституціях більше немає. Національне агентство з питань запобігання корупції теж погодилося, що існує питання подальшого функціонування списку.

Тому за результатами обговорень було вирішено:

  • всю інформацію зі сторінки "Міжнародні спонсори війни" передати до міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики, яка розгляне наявність підстав для застосування санкцій РНБО;
  • переадресувати користувачів зі сторінки "Міжнародні спонсори війни" на веб-сайт Ради національної безпеки і оборони України "Державний реєстр санкцій". Це необхідно для достовірного та єдиного інформування про офіційний перелік суб'єктів, щодо яких застосовано санкції в Україні.

Що відомо про список "міжнародних спонсорів війни"

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) із початку повномасштабної війни внесло до переліку міжнародних спонсорів війни понад 50 компаній. Коли компанії вносять, у цей реєстр, вони отримують удар по власній репутації, а більша частина вартості бренду – це оцінка його репутації. Реєстр міжнародних спонсорів війни є спільним проєктом НАЗК і компанії Refinitiv, яка є партнером World-Check: бази даних політично відомих осіб та осіб і організацій підвищеного ризику, і створений з метою унеможливлення ведення міжнародного бізнесу на крові українців.

У березні НАЗК призупинило процес внесення компаній до переліку міжнародних спонсорів війни. Цього місяця новий голова НАЗК Віктор Павлущик заявив, що відомство уже два роки самостійно визначає, які компанії є "міжнародними спонсорами війни". Час від часу це створює Україні проблеми з іншими державами – Угорщиною, Австрією, Китаєм, Грецією.

Востаннє список "спонсорів війни" агентство поповнювало 15 лютого 2024 року, коли туди потрапила нафтосервісна компанія Weatherford International. 27 лютого 2024 року НАЗК отримало нового керівника – ним став Віктор Павлущик.

Скандали, пов’язані з переліком "міжнародних спонсорів війни"

Нагадаємо, 17 грудня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції призупинило статус міжнародного спонсора війни для австрійського Raiffeisen Bank. Влада Австрії погрожувала блокувати новий 12-й пакет санкцій ЄС проти росії, допоки цей банк не приберуть із чорного списку. Україна пішла на компроміс. Raiffeisen - єдина австрійська компанія у цьому списку. Він не має юридичної сили. Але посилює громадський тиск на компанії, щоб ті не працювали у рф та не співпрацювали з нею. 

Китай також погрожував Україні через внесення своїх компаній до переліку спонсорів війни. В даний список входять великі китайські гіганти. Зокрема, такі корпорації, як P&G, Alibaba Group, Xiaomi Corporation, Китайська національна морська нафтова корпорація, Китайська корпорація будівництва залізниць тощо. Тобто йдеться як про приватний бізнес, так і про державні підприємства.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні ми матимемо можливість поспілкуватися з очільником Мінфіну, Сергієм Марченком, щодо викликів, з якими стикається щодня на своєму посту та прийняття посади. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.