Чи будуть мобілізувати жінок з 1 травня за новим законом та хто стане на облік в обов'язковому порядку

Читать на русском

У воєнний час, відповідно до закону, мобілізація жінок в Україні відбувається тільки на добровільній основі

Читать на русском
Мобілізація жінок в Україні
У питанні мобіллізації жінок закон нововведень не приніс

У воєнний час, відповідно до закону, мобілізація жінок в Україні відбувається тільки на добровільній основі

Закон про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, вносить чимало змін, особливо стосовно жінок. Відтак, мобілізація жінок в Україні, починаючи з 1 травня, відбудеться. Але обов'язковою вона залишиться тільки для жінок-медиків. Для всіх інших професій постановка на військовий облік і призов має добровільний характер. 

Про мобілізацію жінок і нові правила військового обліку, які встановлює новий закон, повідомляє УНІАН. Згідно зі статтею 1 цього закону, жінки-медики автоматично включаються до обліку. Щодо інших жінок, які мають професії, пов'язані з військовою справою, вони можуть вступити на облік за власним бажанням.

У воєнний час мобілізація жінок відбувається тільки за добровільною згодою, тож це не є нововведенням, новий закон в цьому плані нічого не змінює. Законопроєкт відміняє призов до строкової служби і вводить базову військову підготовку для чоловіків у віці від 18 до 25 років, але жінки можуть добровільно пройти таку підготовку.

Щодо військового обліку для жінок, він стосується головним чином тих, хто здобуває медичну освіту. Зокрема, це лікарі, акушерки, медсестри, стоматологи і фармацевти. Однак бути на обліку не означає, що жінок мобілізують. Це лише для того, щоб Генштаб мав уявлення про кількість медиків у резерві.

Щодо виїзду за кордон для жінок-медиків, Держприкордонслужба повідомляє, що це дозволено навіть тим, хто перебуває на військовому обліку. Заборона на виїзд стосується лише жінок-військових та держслужбовців.

Закон про мобілізацію і його основні зміни

11 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про мобілізацію. Він зменшує призовний вік, запроваджує електронні кабінети військовозобов'язаних та вводить базову військову підготовку замість строкової служби. Окрім цього, у законі йдеться про умови призову жінок до війська.

Інформатор детально розбирав, коли обмежено придатним слід з'явитися до ТЦК, а також розкривав подробиці про вручення електронних повісток та способах оновлення даних. Зокрема, військовозобов'язані зможуть оновити свої дані, не приходячи до ТЦК. Це можна буде зробити через ЦНАП або через електронний кабінет, коли він запрацює. Аби оновити дані у чоловіків є 60 днів з моменту набрання законом сили. Вони мають уточнити адресу проживання, номер контактного телефону, електронну пошту та інші військово-облікові дані.

Нагадаємо, як вилучатимуть автомобілі на потреби ЗСУ за новим законом про мобілізацію. Також читайте, коли почне діяти та як вплине на виїзд чоловіків за кордон новий закон про мобілізацію в Україні. Інформатор проводив своє соціологічне опитування та цікавився думкою дніпрян щодо “мобілізації” автівок у громадян. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.