Банки Заходу у 2023 році заплатили в бюджет РФ 800 млн євро податків попри війну, - FT

Читать на русском

Попри війну великі фінансові установи західних країн продовжують працювати на території держави-агресора. Санкції, запроваджені проти Росії, принесли їм переваги над конкурентами

Читать на русском
Банки, РФ
Іноземні компанії отримали величезні прибутки на тлі ведення бізнесу в Росії

Попри війну великі фінансові установи західних країн продовжують працювати на території держави-агресора. Санкції, запроваджені проти Росії, принесли їм переваги над конкурентами

У 2023 році західні банки, що залишилися працювати в РФ, заплатили державі-агресору 800 млн євро податків. Це вчетверо більше рівня до лютого 2022 року, коли почалось повномасштабне вторгнення Росії. Цей показник протиречить обіцянки Заходу звести до мінімуму присутність на російському ринку після початку великої війни.

Це є прикладом того, як іноземні компанії, що залишаються в країні, допомагають Кремлю підтримувати фінансову стабільність, незважаючи на західні санкції. Більше половини від податкових виплат у 800 млн євро припадає на австрійський Raiffeisen Bank International, який має найбільшу присутність у РФ серед іноземних кредиторів. Про це у понеділок, 29 квітня, пише Financial Times.

Водночас сім найбільших європейських банків за розміром активів у РФ - Raiffeisen Bank International, UniCredit, ING, Commerzbank, Deutsche Bank, Intesa Sanpaolo та OTP - повідомили про сукупний прибуток у розмірі понад 3 млрд євро у 2023 році. Цей показник утричі більший, ніж у 2021 році, і частково був отриманий за рахунок коштів, які банки не можуть вивести з країни.

"В результаті стрибка прибутковості європейські банки заплатили близько 800 млн. євро податків у порівнянні з 200 млн. євро в 2021 році, як показує аналіз Financial Times. Це сталося на додаток до прибутку американських кредиторів, таких як Citigroup та JPMorgan", - йдеться у матеріалі.

Іноземні кредитори, які залишились в РФ, виграли не тільки від підвищення процентних ставок, а й від міжнародних санкцій проти банків Росії. Такі кроки позбавили їх конкурентів у сфері доступу до міжнародних платіжних систем та підвищили привабливість західних банків для клієнтів у країні, пише видання. 

Заблоковані на території держави-агресора кошти західних компаній є значною перешкодою для виходу з Росії, пояснює видання. З початку 2022 року банкам також потрібен особистий дозвіл російського диктатора Володимира Путіна на продаж своїх філіалів в РФ. З лютого 2022 року лише 7 західних банків з 45, включених до списку тих, хто потребує схвалення Путіна для виходу, отримали такий дозвіл, включаючи Mercedes-Benz Bank та Intesa.

МВФ покращив прогноз щодо економіки Росії

В квітні Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив покращений прогноз для російської економіки, передбачаючи 3,2% зростання ВВП у поточному році. Голова Національного банку України Андрій Пишний оцінив ефективність заходів санкційного тиску на РФ. Зокрема, він вважає, що цей прогноз не означає, що заходи санкцій не працюють, але тиск на РФ треба посилювати.

У вересні 2023-го начальник ГУР Кирило Буданов прогнозував, що в умовах повномасштабного вторгнення російська економіка протримається лише до 2025 року, а виробництво зброї вичерпається у 2026 році. Водночас озброєння у країни-агресора закінчиться ще раніше, зазначив голова воєнної розвідки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.