Зі стартом продажів PlayStation 5 зростання трафіку ботів для перепродажу склало 788%

Саме настільки впав шанс звичайного геймера придбати консоль в магазині

Зі стартом продажів PlayStation 5 зростання трафіку ботів для перепродажу склало 788%

Компанія Imperva, яка займається кібербезпекою, детально розслідувала діяльність ботів по перепродажів, і склала з цього детальну статистику.

Звіт про поточну ситуацію вона залишила для завантаження на своєму сайті,- передає Інформатор.

Деталей в повному звіті компанії дуже багато, але ми поки зосередимося на висновках і основних показниках. Боти для перепродажу - справжній кошмар для всіх, хто сподівався отримати товари з магазинів, особливо, коли поставки обмежені.

Наприклад, можна спокійно оцінити, наскільки сильно реселлери вдарили по геймерам в сфері консолей і відеокарт. Ця тема особливо актуальна, оскільки значна частина сильних новинок якраз припала на осінь минулого року. Тоді, в період з вересня по жовтень, з'являлися перші офіційні лоти продажів PS5, Xbox Series X, RTX 30 і RX 6000. Саме в цей період помічений різкий стрибок бот-трафіку на 788%. Варто відзначити, що і до цього їх використовували дуже активно, а тому такий приріст став для багатьох фатальним в спробах отримати офіційний товар.

Аналітики відзначають, що за минулий рік в період пандемії боти, фактично, процвітали. Оскільки більшості магазинів довелося сильно обмежити фізичні продажі, і переключитися на онлайн, то і реселлери тепер мали куди більший вплив на ринок. Найбільш популярними боти стали в США, Китаї і Великобританії.

Сервіси з офіційного продажу намагалися боротися з ботами, але їх розробники постійно використовують нові методи і стратегії. Швидше за все, поки попит не буде задоволений, ця тенденція збережеться. За прогнозами, це може затягнутися на весь 2021-й рік. На тлі дефіциту тих же консолей і відеокарт, проблема стає тільки серйозніше, і покупцям доводиться-таки звертатися до реселлерів, витрачаючи на кілька тисяч більше, ніж встановлена офіційна рекомендована ціна.

Нагадаємо, що дефіцит напівпровідників може незабаром торкнутися навіть роутерів.Вже є перші натяки на проблеми з поставками.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube