Життя війни: мультимедійний літопис про наше сьогодення

Читать на русском

Літопис, який можна передати нащадкам

Читать на русском
Життя війни: мультимедійний літопис про наше сьогодення

Літопис, який можна передати нащадкам

Громадська організація "Лабораторія журналістики суспільного інтересу" запустила мультимедійний проєкт "Життя війни". Основна ціль платформи — розповісти про історію сучасної України на тлі російсько-української війни.

Проєкт-літопис “Життя війни” народився в команді громадської організації “Лабораторія журналістики суспільного інтересу” у співпраці та за підтримки Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Австрія), а також National Endowment for Democracy і Міжнародного фонду «Відродження». Керівницею проєкту стала українська журналістка та документалістка Наталка Гуменюк. 

“Mи працюємо з документуванням воєнних злочинів, робимо фільми, мультимедіа проєкти, але з самого початку стало зрозуміло, що це - лише частинка того, що відбуваєтсья в Україні.  І якщо чесно, я точно не хотіла б щоб саме історія цієї війни була лише історією злочинів. Бо це і історія  спротиву і інших дивовижних речей, які відбуваються, того, що роблять українські військові, волонтери, громадяни.  Тому ми і запустила інший проєкт «Життя війни», який збирає історії життя для майбутнього з усієї України.” - зазначила Наталка Гуменюк. 

Ідею формату проекту запропонував історик Тімоті Снайдер. Команда проєкту документує життя українців, окремих підприємств чи громад у різних куточках країни і таким чином формує літопис історії України після 24 лютого 2022 року. Нині ж на сайті вже зібрано понад 90 історій. Окрім історичної складової, проєкт здатний показати важливість роботи журналістів.

 "Проєкт об’єднує журналістські матеріали, які є верифіковані, і, на нашу думку, мають історичну цінність, щоб через 5–10 років кожен дослідник міг зрозуміти, що відбувалось у Сарнах або як пережили події у Бородянці.” - додає Наталка Гуменюк.

Активісти запустили мультимедійний літопис "Життя війни"
Активісти запустили мультимедійний літопис "Життя війни"

Наразі проєкт має близько 20 партнерів: це і великі національні онлайн-медіа, і маленькі редакції незалежних ЗМІ з областей. Через відкритий конкурс планують відібрати для співпраці ще 15 редакцій або окремих журналістів. Щоб податися, необхідно до 30 вересня 2022 року заповнити реєстраційну форму. Відібрані проєкти отримають одноразову підтримку до 5000 євро і мають бути реалізовані протягом 5–9 місяців.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.