Закінчення будівництва "Північного потоку-2" не означає, що він запрацює - глава "Нафтогазу"

Читать на русском

Санкції потрібно застосувати не до самого газогону, а до працюючих з ним компаній та операційних грошових потоків

Читать на русском
Закінчення будівництва "Північного потоку-2" не означає, що він запрацює - глава "Нафтогазу"

Санкції потрібно застосувати не до самого газогону, а до працюючих з ним компаній та операційних грошових потоків

Завершення будівництва "Північного потоку-2" не означає, що газогін повноцінно запрацює. Ще потрібно пройти сертифікацію, США можуть зробити так, щоб  вона не відбулася.

Про це розповів глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Інформатор .

"Навіть якщо будівництво буде завершено, потім цей газогін треба сертифікувати, без цього він не зможе працювати - є відповідні сертифікаційні санкції. Відповідно, США можуть зробити так, щоб ця сертифікація не відбулася", - сказав Вітренко.

Він уточнив, що навіть отримання оператором проекту Nord Stream 2 AG сертифікації в якості незалежного оператора не означає, що газогін розпочне роботу.

"Щоб цей газогін працював, багато ще чого потрібно: щоб були компанії, які бронюють потужності, щоб хтось купував газ, який йде  цим газогоном. І все це теж може бути предметом відповідних санкцій з боку США", - додав Вітренко.

Вітренко пояснив, що під час свого недавнього візиту до США він обговорював з конгресменами наявні можливості зупинення проекту, оскільки адміністрація президента поки так і не застосувала найбільш дієві санкції.

"Тому питання, яке ми обговорюємо з конгресменами, - додаткове законодавство, яке все ж зробить так, щоб адміністрація наклала ці санкції.З іншого боку, ми говоримо і з самою адміністрацією, щоб вони змінили своє рішення і наклали ці дієві санкції", - сказав Вітренко.

Наразі, більшість санкцій можна застосувати не до самого газогону, а до компаній, які з ним працюють, та операційних грошових потоків.

Нагадаємо, проти будівництва газогону виступають Україна та низка європейських країн. Газогін повинен з'єднати Німеччину та РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від РФ, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову. 

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газогін через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу у великих обсягах через українську газотранспортну систему. Крім того, в Німеччині екологи подали позов проти «Північного потоку-2». Крім того, екс-радник Путіна заявив, що Росія може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2». 

Також Інформатор писав, що Україна і Польща домовилися не допустити реалізації цьогопроекту.Крім цього, Україна просить Німеччину ввести мораторій на «Північний потік-2» .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.