За тиждень українці подали 195 скарг на порушення "мовного закону"

Читать на русском

Найбільше скаржилися з Києва та Київської області

Читать на русском

Найбільше скаржилися з Києва та Київської області

За перші 7 днів дії "мовного закону" до офісу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя подали 195 скарг стосовно його порушення. Більшість стосувалася відсутності у російськомовних сайтів української версії і розміщення зовнішньої реклами російською мовою.

Про це повідомив Кремень,- передає Інформатор .

Найбільше скарг були з Києва та Київської області - 74. Львів відправив 17 скарг, а харків'яни і одесити - 12. Найменше заяв надійшли з Західної України. Всього вийшло:

  • Про відсутність української версії у інтернет-видань та інтернет-магазинів - 117 скарг
  • Про порушення своїх прав в сфері обслуговування заявили - 34
  • Про розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою - 25
  • Про порушення мовного законодавства в галузі освіти - 4
  • Про використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування російської мови при виконанні робочих обов'язків - 3

На гарячу лінію Секретаріату звернулося близько 50 громадян. Багато з них просили пояснити, чи можуть вони надавати інформацію про товар покупцеві російською мовою на його прохання. На це Кремень відповів, що можуть, якщо ці зручно для обох сторін.

"Така невелика кількість звернень і скарг на порушення в сфері обслуговування - це і результат нашої ефективної інформаційної кампанії, а також масштабної роз'яснювальної роботи, - сказав Уповноважений. - Це також свідчення законослухняності більшості представників цієї сфери".

Нагадаємо, з 16 січня в Україні набрав чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Згідно з ним, всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою. Обслуговувати покупця іншою мовою можна буде тільки, якщо він попросить.

За перше порушення роблять попередження і вимагають усунути проблему протягом 30 днів. За повторне порушення постачальнику послуг загрожує штраф від 5 100 до 6 800 гривень.

Нагадаємо, що для дотримання Закону Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови може здійснювати позапланові перевірки для контролю за порушеннями мовного закону .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.