Головна
Україна
13:04, 6 Грудень
Информатор UA

Интро

Національний банк України постійно слідкує за тим, щоб компанії дотримувалися правил на фінансовому ринку. Якщо хтось поводиться не так, як треба, то компанію можуть попередити чи оштрафувати. У найгіршому випадку можуть забрати ліцензію. 5 грудня Національний банк України повідомив, що оштрафував «Укрпошту» на 100 тис. грн. Про це йдеться в офіційному повідомленні регулятора. Банк оштрафував на різні суми коштів сім небанківських фінансових установ за порушення ними порядку торгівлі готівковою валютою. Серед них є: «ФК «МАНІ РЕПАБЛІК» – штраф у розмірі 10 тис. 534,69 грн;  «ФК «МАСОН» – штраф у розмірі 127 тис. 100 грн;  «ФК «ЄДИНИЙ ПРОСТІР» – штраф у розмірі 9 тис. 839 грн;  «ФК «АВЕРС» – штраф у розмірі 500 тис. грн;  ПрАТ «УФГ» – штраф у розмірі 500 тис. грн та письмове застереження;  АТ «УКРПОШТА» – штраф у розмірі 100 тис. грн. Щодо компанії «НоваПей», яка дбає про розрахунки на «Новій пошті», доставляє грошові перекази по Україні та з-за кордону та приймає комунальні платежі, Національний банк висунув письмове застереження.  Також, Національний банк за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення в листопаді 2022 року направив письмові застереження до «ЛОМБАРД ПРИВАТ», «ЛОМБАРД ТОВ «ГАРАНТ КАПІТАЛ» та «ФК «ПІНГ-ПОНГ». Коли «Укрпошта» припинить доставку пенсій Уряд вирішив, що не раніше, ніж через пів року після скасування воєнного стану буде проведений конкурс на компанію, яка буде доставляти пенсії замість «Укрпошти». Відповідну постанову №1305 Кабмін прийняв 22 листопада 2022 року. «Пенсійному фонду України провести конкурс для вибору організацій, які здійснюють виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. До останнього дня місяця, що передує місяцю набрання чинності договором із переможцем конкурсу, функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство «Укрпошта», - йдеться у документі. Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмігаль заявив про те, що у 2023 році українці не залишаться без пенсій, зарплат та інших бюджетних виплат. Він наголосив, що у бюджеті-2023 вистачить коштів для запланованих обсягів виплат. Усі витрати, передбачені бюджетом наступного року, будуть повністю профінансовані. Інформатор писав, що до дня ЗСУ «Укрпошта» випустить нові поштові марки «Зброя перемоги».Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

За що Національний банк оштрафував «Укрпошту» на 100 тисяч гривень: рішення регулятора

Читать на русском

Національний банк застосував заходи впливу

Читать на русском
За що Національний банк оштрафував «Укрпошту» на 100 тисяч гривень: рішення регулятора
Регулятор знайшов порушення у сфері фінмоніторингу

Національний банк застосував заходи впливу

Національний банк України постійно слідкує за тим, щоб компанії дотримувалися правил на фінансовому ринку. Якщо хтось поводиться не так, як треба, то компанію можуть попередити чи оштрафувати. У найгіршому випадку можуть забрати ліцензію.

5 грудня Національний банк України повідомив, що оштрафував «Укрпошту» на 100 тис. грн. Про це йдеться в офіційному повідомленні регулятора.

Банк оштрафував на різні суми коштів сім небанківських фінансових установ за порушення ними порядку торгівлі готівковою валютою. Серед них є:

  • «ФК «МАНІ РЕПАБЛІК» – штраф у розмірі 10 тис. 534,69 грн; 
  • «ФК «МАСОН» – штраф у розмірі 127 тис. 100 грн; 
  • «ФК «ЄДИНИЙ ПРОСТІР» – штраф у розмірі 9 тис. 839 грн; 
  • «ФК «АВЕРС» – штраф у розмірі 500 тис. грн; 
  • ПрАТ «УФГ» – штраф у розмірі 500 тис. грн та письмове застереження; 
  • АТ «УКРПОШТА» – штраф у розмірі 100 тис. грн.

Щодо компанії «НоваПей», яка дбає про розрахунки на «Новій пошті», доставляє грошові перекази по Україні та з-за кордону та приймає комунальні платежі, Національний банк висунув письмове застереження. 

Також, Національний банк за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення в листопаді 2022 року направив письмові застереження до «ЛОМБАРД ПРИВАТ», «ЛОМБАРД ТОВ «ГАРАНТ КАПІТАЛ» та «ФК «ПІНГ-ПОНГ».

Коли «Укрпошта» припинить доставку пенсій

Уряд вирішив, що не раніше, ніж через пів року після скасування воєнного стану буде проведений конкурс на компанію, яка буде доставляти пенсії замість «Укрпошти». Відповідну постанову №1305 Кабмін прийняв 22 листопада 2022 року.

«Пенсійному фонду України провести конкурс для вибору організацій, які здійснюють виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. До останнього дня місяця, що передує місяцю набрання чинності договором із переможцем конкурсу, функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює національний оператор поштового зв’язку, функції якого виконує акціонерне товариство «Укрпошта», - йдеться у документі.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмігаль заявив про те, що у 2023 році українці не залишаться без пенсій, зарплат та інших бюджетних виплат. Він наголосив, що у бюджеті-2023 вистачить коштів для запланованих обсягів виплат. Усі витрати, передбачені бюджетом наступного року, будуть повністю профінансовані.

Інформатор писав, що до дня ЗСУ «Укрпошта» випустить нові поштові марки «Зброя перемоги».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.