Головна
Україна
Події
08:15, 6 Серпня
Информатор UA

Интро

Понад 15% українців через війну змушені були покинути свої домівки і стали переселенцями. Стреси, обмежений доступ до медичних послуг, незадовільні побутові умови можуть викликати як загострення наявних хронічних хвороб, так і появу нових. Особливо важливим для збереження здоровя в умовах воєнного стану є вчасне звернення до лікарів по медичну допомогу й отримання медпослуг належного рівня. Про це повідомляє Інформатор з посиланням наМіністерство охорони здоров'я України. Переселенці мають право отримувати первинну медичну допомогуза місцем проживання та без декларацій, відсутність реєстрації чи декларації з лікарем не є підставою для відмови у наданні первинної медичної допомоги. Таких громадян можуть прийняти у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити лікування в умовах війни. У лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), можна отримати: динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження, паліативну допомогу, рецепти за програмою Доступні ліки та інсулін (якщо це повторний рецепт), щеплення відповідно докалендаря профілактичних щеплень. Знайти адресу найближчої лікарнідопоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.За бажання, якщо був втрачений звязок зі своїм сімейним лікарем, можна укласти нову декларацію з іншим лікарем за місцем проживання.Якщо ж ви зіткнулись з ситуацією, коли в лікарні відмовляють у безкоштовних ліках чи послугах зверніться з офіційною скаргою до головного лікаря (медичного директора) закладу про неправомірні дії медика. Нагадаємо,в Українізапустили гарячу лінію для людейз інвалідністю. Крім того, в Україні фіксують збільшення випадків гострих кишкових інфекцій. Такожщо передбачає новий законопроєкт про громадське здоровя. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото: 24 канал

Яку медичну допомогу можуть отримати переселенці

Читать на русском
Яку медичну допомогу можуть отримати переселенці

Переселенцям мають надавати медичні послуги незалежно від місця проживання чи реєстрації

Понад 15% українців через війну змушені були покинути свої домівки і стали переселенцями. Стреси, обмежений доступ до медичних послуг, незадовільні побутові умови можуть викликати як загострення наявних хронічних хвороб, так і появу нових. Особливо важливим для збереження здоров’я в умовах воєнного стану є вчасне звернення до лікарів по медичну допомогу й отримання медпослуг належного рівня.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України

Переселенці мають право отримувати первинну медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій, відсутність реєстрації чи декларації з лікарем не є підставою для відмови у наданні первинної медичної допомоги. Таких громадян можуть прийняти у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити лікування в умовах війни. 

У лікаря, який надає первинну медичну допомогу (терапевт/педіатр/сімейний лікар), можна отримати:

  • динамічне спостереження за станом здоров'я, 
  • діагностику та лікування захворювань, 
  • базові тести та аналізи, 
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
  • паліативну допомогу
  • рецепти за програмою «Доступні ліки»‎ та інсулін (якщо це повторний рецепт),
  • щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Знайти адресу найближчої лікарні допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. За бажання, якщо був  втрачений зв’язок зі своїм сімейним лікарем, можна укласти нову декларацію з іншим лікарем за місцем проживання. Якщо ж ви зіткнулись з ситуацією, коли в лікарні відмовляють у безкоштовних ліках чи послугах – зверніться з офіційною скаргою до головного лікаря (медичного директора) закладу про неправомірні дії медика.

Нагадаємо, в Україні запустили гарячу лінію для людей з інвалідністю. Крім того, в Україні фіксують збільшення випадків гострих кишкових інфекцій.

Також Інформатор писав, що передбачає новий законопроєкт про громадське здоров’я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: 24 канал

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.