Як пережити локдаун з дітьми. 15 порад

Читать на русском

Поради зібрані у користувачів соцмережі LinkedIn з усього світу, також в матеріалі прозвучать рекомендації психологів

Читать на русском

Поради зібрані у користувачів соцмережі LinkedIn з усього світу, також в матеріалі прозвучать рекомендації психологів

Не секрет, що пандемія змінила світ навколо нас. Особливо важко - в періоди жорсткого локдауну. Кілька порад батькам, які переживають його з маленькими дітьми - від психологів та інших батьків - точно не будуть зайвими.

Інформатор зібрав для вас такі рекомендації, за матеріалами Harvard Business Review і National Geographic .

Пандемія змінює простір, який нас оточує, наш розпорядок дня і психоемоційний настрій. А тому нам усім важливо правильно інтегруватися у нову реальність. Отже, що потрібно для того, щоб не зійти з розуму під замком вдома, якщо вас, до того ж, оточують діти.

  • Розподіліть час і позначте пріоритети.
  • Запропонуйте дітям перелік ігор і завдань - на вибір, адже те, що їм цікавіше, вони здійснюватимуть із неймовірною самовіддачею. Таким чином, ви зможете захопити їх і паралельно зайнятися своїми дорослими домашніми справами.
  • Спробуйте запропонувати дітям нові заняття, що вимагають освоєння навику. За позитивний результат винагороджуйте дітей символами, які, наприклад, можна обміняти на "плюшки" - солодощі або подарунки. Це мотивує дітей вчитися і конкурувати. А здорова конкуренція, як відомо - запорука прогресу в будь-якій справі.
  • Залучайте до процедур розвитку дитини бабусь і дідусів. Перші будуть під наглядом в моменти, коли вам потрібно відлучитися, другі із задоволенням проведуть час з онуками і приділять їм увагу. І нарешті, ви отримаєте "вікно" для виїзду за покупками і перезавантаження.
  • Позбавтеся від перфекціонізму. Довіряйтеся няням і родичам у виконанні завдань по дому. Якщо ті будуть справлятися з ними, як вам здається, не так добре, як ви, - відпустіть ситуацію. Провал - теж результат. Поставтеся до цього з гумором і навчіть близьких тим навичкам по догляду за дітьми або домашніми тваринами, які доступні вам. Не бійтеся делегувати, клейте стікери-підказки на холодильник.
  • Якщо ваша дитина спить вдень, приділіть цей час для власного відпочинку або перезарядки. Подивіться улюблене кіно, проведіть час з партнером, прогуляйтеся і подихайте повітрям. Витрачати цей час на zoom-конференції варто в разі крайньої необхідності. Не забувайте про синдром вигоряння, він більш ніж реальний.
  • Знаходьте час для другої половини. Залучайте близьких до своєї роботи, наскільки це доречно і допустимо. Адже пандемія дарує всім нам шанс показати рідним - хто ми поза домом, чим займаємося і наскільки нас цінують наші колеги. Це зближує.
  • Діліть домашні справи на всіх, поважайте простір, будьте вдячні.
  • Позбавтеся від відчуття провини за те, що занадто багато часу проводите перед екраном. До всього, ви можете робити це разом або в один і той же час. Зрештою, дати собі дозвіл користуватися медіа (головним чином, навчальними програмами, Netflix і YouTube) сьогодні просто необхідно.
  • Не ставтеся занадто серйозно до хаосу "удальонки", все структурується з часом. Працюйте, коли діти лягають. Але пам'ятайте, що всі справи переробити - просто неможливо.
  • Встановіть кордони для себе і детей.Чітко визначте "робочі" години і дотримуйтеся їх.
  • Якщо потрібно - візьміть відпустку і допоможіть дітям увійти у світ онлайн-освіти.
  • Виходьте з будинку і кожен день хоча б трохи перебувайте при природному освітленні.
  • Не замикайтеся і розширюйте свою "сім'ю". У WhatsApp або Telegram легко створити групу, де знайомі батьки можуть ділитися порадами і шукати рішення, які підходять до вашого контексту.
  • Розкажіть вашим дітям про те, що відбувається. Чесно і просто, встановіть емоційний контакт і підтримуйте його. Це допомагає пережити стрес і сприяє навченості. Спробуйте створити в будинку атмосферу, засновану на стратегіях "емоційного інтелекту". Не виливайте своє роздратування на дітей - дихайте глибше, буквально. Потім нагадайте дітям, що у вашому будинку діє статут, згідно з яким усім його мешканцям повинно бути добре. І поясніть, як повинен поводити себе кожен, щоб досягти цієї спільної мети. Робіть паузи, перш, ніж реагувати. Діліться своїми відчуттями, тільки осмисливши їх. І пам'ятайте, те що ви зараз проводите так багато часу разом - ваші діти будуть згадувати все своє життя. Поставтеся до цього часу, як до подарунка!

Раніше Інформатор повідомляв, що після локдауну варто відновити подорожі і сімейні поїздки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.