Як діяти, якщо друг просить в борг у месенджері

Не поспішайте перераховувати гроші

Як діяти, якщо друг просить в борг у месенджері

В Україні за такою схемою часто працюють шахраї, вони зламують облікові записи користувачів у соціальних мереж, в листуванні копіюють манеру і стиль спілкування з близькими і друзями, а потім під надуманим приводом просять перерахувати кошти.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр МВС України.

На таку шахрайську схему потрапила 53-річна мешканка Хмельницької області, вона часто переписувалася з подругою у месенджері одній із соціальних мереж. Одного разу жінка попросила про допомогу.

Потерпіла, не перевіряючи інформацію, відразу ж попросила номер рахунку і скинула «подрузі» 5. 500 гривень. А на наступного дня зателефонувала справжня подруга і повідомила, що її аккаунт зламали і практично всім друзям і знайомим вислали повідомлення з проханням перерахувати гроші. Потерпіла звернулася за допомогою до поліцію, щоб знайти винних.

Будьте обережними під час спілкування в інтернеті і пам'ятайте, що аккаунт можуть зламати, зателефонуйте і перевірте інформацію в друзів і родичів. Можна звернутися до кіберполіції за телефоном: 0800 505 170 або на гарячу лінію Нацбанку України - 0800 505 240.

Нагадаємо, у Вінниці викрили шахраїв, які виманюють гроші у пенсіонерів.Крім того, шахраї обманюють українців через фейковий сайт МОЗ.

Також Інформатор писав, як не стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube