"Я розумів, що це може бути квитком в один кінець": військовий розповів , у що окупанти перетворили Рубіжне

Читать на русском

На його очах окупанти холоднокровно розстріляли жінку з дітьми

Читать на русском
"Я розумів, що це може бути квитком в один кінець": військовий розповів , у що окупанти перетворили Рубіжне

На його очах окупанти холоднокровно розстріляли жінку з дітьми

До зими 2022 року Рубіжне не знало, що таке обстріли, вуличні бої, зачистки. Це було цілком мирне місто, яке знало, що таке війна — лише з новин, за винятком короткого періоду окупації, коли на вулицях з’явились ряджені у козацькі папахи "зелені чоловічки", увішані російською зброєю, і, які, здавалось, вже зникли назавжди, як дим. Повномасштабне вторгнення російської федерації спотворило обличчя Рубіжного і випалило саму його душу.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Національну гвардію України

Військовий з позивним "Бабай" — командир відділення, служить понад три роки. Він відразу зрозумів, що на його місто насувається катастрофа.

"На початку війни все було стандартно. Нас викликають по бойовій тривозі. Я пакую речі своєї сім’ї та евакуюю їх у безпечне місце. І через декілька днів починається пекло", — розповідає боєць.

У перші ж дні починає працювати російська артилерія та авіація, перемелюючи все живе на порох. Зникли вода та світло. Покинуті тварини, тисячі тіл загиблих — Рубіжне перетворилося на суцільне поле болю. Це були нестерпно тяжкі дні для військових та цивільних.

"Ми бачили жіночку з дітьми, яка завжди ходила повз нас по воду. Вони постійно були з білим прапором. Іноді, цивільна щось запитувала у нас, видивлялася – я знав, навіщо вона це робить, та розумів, що не по власній волі. І одного разу, коли жінка злякалася, вона та її діти побігли в наш бік за допомогою, то орки холоднокровно розстріляли і її, і дітей. Зізнається – ця жахлива картина досі стоїть перед його очима", — ділиться "Бабай". 

Незабаром надійшло бойове розпорядження зібрати групу з десяти чоловік і допомогти побратимам на передовій тримати оборону.

"Я розумів, що це може бути квитком в один кінець. Але це наша робота, ніхто її не зробить замість нас. Там, зокрема, його група мала вогневий контакт з кадирівцями. По їхній базі відпрацювала наша артилерія. — Це стало ясно, коли вони кричали "Ахмат — сила". Незабаром противник почав крити нас з усього, що було. Ми тримались, бо місцевість була дещо вигідніша, ніж у ворога. При наближенні, ми скористалися димовими гранатами, що дало нам можливість зміститися зі своєї позиції трохи в бік, і покришити їх з ближчої відстані. Кадировці втратили відчуття простору, також впливало те, що прийняти бій з їх позиції було важко, тож вони лягали один за одним. Цей бій зробив нас справжньою командою", - згадує командир відділення.

"Бабай" каже, що дев’ять з десяти членів його групи — строковики. Здебільшого вони встигли відслужити на той момент приблизно пів року. Проте всі вони проявили себе як відчайдушні та хоробрі воїни.

"Я пишаюся своїми підлеглими — вони мої товариші та побратими. Це — молоді хлопці, які ще вчора вчилися у коледжах, а сьогодні пішли на передову. Те, як вони стримували наступ та атаку окупантів показує, наскільки ми всі віддані українській землі та її народові" — запевняє військовий.

Боєць отримав поранення під час бою у Луганській області. Він вже пройшов реабілітацію та повернувся на фронт. "Бабай" запевняє, що ця війна стосується кожного, бо ми всі маємо розуміти, що залишимо дітям та онукам. Саме у цьому полягає сенс боротьби нашого народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність.

Джерело: НГУ
Джерело: НГУ
Джерело: НГУ
Джерело: НГУ

Нагадаємо, військовий водій на Донбасі під обстрілами врятував понад 500 бійців. Крім того, український прикордонник вижив після обстрілу росіян дронами-камікадзе. 

Також Інформатор писав, як українські військові зупинили прорив ворога у Донецькій області, обороняючи Волноваху.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.