Вчені під час випробування за 3 дні змогли знищити 99% ракових клітин молочної залози

Читать на русском

Це дозволить побороти один з найпоширеніших видів раку

Читать на русском
Вчені під час випробування за 3 дні змогли знищити 99% ракових клітин молочної залози

Це дозволить побороти один з найпоширеніших видів раку

Американським вченим вдалося винайти спеціальну хімічну сполуку ErSO. Вона здатна швидко знаходити і знищувати клітини пухлини і метастази раку молочної залози.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Liga .

Вчені вже опублікували статтю про відкриття в журналі Science.За їх словами, розробки речовини ErSO ведуться з 2014 року, але перші версії препарату були дуже токсичними. Активність препарату залежить від білка, званого рецептором естрогену (ERα), який присутній в багатьох новоутвореннях при раку молочної залози (РМЗ). Коли ErSO зв'язується з ERα, він активує білковий механізм, який готує онкоклітини до швидкого зростання і захищає їх від стресу / пошкоджень. Таким чином він давав клітинам спокійно рости, проте коли цей механізм переводили  у гіперрежим ракові клітини «перевантажувались» та самознищувалися, причому навіть у великих пухлинах і метастазах.

 

Вчені під час випробування за 3 дні змогли знищити 99% ракових клітин молочної залози 1

«Той що вводився перорально або внутрішньочеревно протягом 14-21 днів препарат викликав регрес пухлини без рецидиву ... і майже повну регресію метастазів в мозок у мишей, що несуть ксенотрансплантати внутрішньочерепної лінії клітин РМЗ людини. У багатьох з цих випадків РМЗ зникли більш ніж на 99% лише за три дні», - повідомили автори. Також можливе повторне застосування ErSO, якщо перший етап не дав результатів. Препарат, за словами дослідників, мінімально небезпечний для здоров'я - надавав «незначний вплив або не чинив ніякого ефекту на нормальні тканини мишей з ERα». Тепер вони працюють над отриманням дозволу на клінічні дослідження на людях. Висока ефективність препарату на мишах з ксенотрансплантати РМЗ людини не обов'язково означає, що він буде таким же ефективним і на людях. До речі, фармакологічна компанія Bayer AG вже придбала ліцензію на цю розробку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписати на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.