В Європі створили рейтинг країн за “прозорістю” відкритих даних. Яке місце посіла Україна і причому тут “Дія”?

В Європі створили рейтинг країн за “прозорістю” відкритих даних. Яке місце посіла Україна і причому тут “Дія”?

Читать на русском

Наша країна піднялась в рейтингу за ці два роки попри війну

Читать на русском
В Європі створили рейтинг країн за “прозорістю” відкритих даних. Яке місце посіла Україна і причому тут “Дія”?
Попереду нас - тільки Франція

Наша країна піднялась в рейтингу за ці два роки попри війну

Через воєнний стан влада обмежила доступ до деяких даних України для того, щоб ворог не зміг отримувати інформацію з відкритих джерел. Це не завадило нашій країні зробити кілька кроків вгору в рейтингу європейських країн. Ще в 2020 році наша країна посіла 17 місце, минулого року – 6. Що сказав світ про відкриті дані України в 2022 році?

Тепер ми посідаємо друге місце в рейтингу Open Data Maturity від Європейського Союзу. Його складають щороку для того, щоб визначити рівень розвитку в сфері відкритих даних в тій чи іншій країні. Оцінюють по чотирьох параметрах – політика, портал, вплив та якість. Вимоги до політики і впливу в нас виконані на 100%. В решті категорій – недосконалі:

  • “надання даних” (80%)
  • “стійкість порталу” (93%)
  • “функції порталу” (99%)
  • “вживаність і повнота” (93%)
  • “розгортання якості” (83%). 

Згідно з рейтингом Україна “зріла” в плані “прозорості” відкритих даних на 97%. На такому ж рівні знаходиться і Франція, саме вона посіла перше місце, набравши 6 балів більше, ніж Україна. Більше дізнатись про оцінку українських відкритих даних від Європи можна тут

“Чому радіємо? Посісти 2-ге місце в Open Data Maturity означає, що Європа визнає потенціал чесного уряду України, бо відкриті дані — основа його антикорупційної та прозорої роботи.Отримати такий статус у війну — завдання із зірочкою, бо з міркувань безпеки зараз частина даних закрита. У таких умовах сфера відкритих даних не може нормально розвиватися, але ми все одно змогли”, - пишуть представники “Дія” на сторінці в Facebook.

Причому тут “Дія”?

На тій же сторінці в Facebook зазначається, що саме “Дія. Відкриті дані” брали до уваги під час визначення лідерів країн-трендсеттерок (“ті, що встановлюють тенденції” – ред.). Це вісім сторінок сайтів, де можна знайти дані про використані бюджетні кошти, звіти від посадовців, судові справи, кліматичні показники та інше. Окрім того, “Дія. Відкриті дані” пояснюють, як цим користуватись і чому це необхідне для українців. Отже, його можна сприймати як ще один інструмент впливу для журналістів, активістів і пересічних громадян.

 Раніше ми писали про те, що у додатку "Дія" оновили COVID-сертифікати. Також читайте про те, що в Uber стався витік даних: цим скористались хакери. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.