В Україні за рік силовики знешкодили понад 80 ОЗУ і викрили 536 корупційних злочинів

Читати російською
Відносно високопоставлених чиновників розпочато 90 кримінальних проваджень

Служба безпеки України впродовж 2020 року викрила 81 організоване злочинне угруповання, з них - 17 ОЗУ, в діяльності яких брали участь чиновники. Організована злочинність є однією із загроз національній безпеці.

Про це повідомляє прес-центр СБУ,передає Інформатор .

"Найчастіше діяльність викритих у 2020 році угруповань була пов'язана з наркобізнесом (30 ОПГ) і корисливо-насильницькими злочинами (18 ОПГ)", - заявили в СБУ.

Серед найбільш резонансних справ - знешкодження впливовою ОЗУ "Князя",яка займалася здирництвом та рейдерством на території Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Також заблокована діяльність фінансової піраміди,організатори якої привласнили понад 250 млн доларів США інвесторів. Її вкладниками були понад 600 тис. чоловік.

Серед 17 викритих ОЗУ за участю посадових осіб: хабарництво при наданні землевпорядної документації в Луганській області за участю керівництва територіального органу Держгеокадастру, привласнення службовцями Міноборони 11 млн. грн бюджетних коштів на будівництві казарм тощо. Ще 7 ОЗГ були пов'язані з правоохоронною діяльністю і обороною, а 6 - з незаконною міграцією.

За злочини, вчинені в організованих формах, за матеріалами спецслужби засуджена 31 особа. Силовики викрили 536 корупційних злочинів:вимагання і отримання хабарів, привласнення або розтрата майна, зловживання впливом, владою або службовим становищем та інші.

Відносно високопоставлених чиновників розпочато 90 кримінальних проваджень.Зокрема, чиновникам рівня категорій "А" і "Б" оголошено 64 підозри в скоєнні злочинів.

Всього за напрямком боротьби з корупцією та оргзлочинністю впродовж року було розпочато 1 218 досудових розслідувань, в яких 1 763 особам повідомлено про підозру. За цей період було засуджено 379 осіб, а 41 представнику криміналітету заборонений в'їзд до України.

Нагадаємо, в цьому році відкрили 119 кримінальних справ за шкоду оборонному потенціалу України. Крім того, в Дніпропетровській області затримали лідерів ОЗУ, яка залякувала і викрадала людей .

Раніше Інформатор писав, скільки російських агентів затримали у 2020 році .