Українки різних етносів виступили проти расизму в фотопроекті «Своя»

Читать на русском

Успішні українки з різним етнічним корінням знялися для календаря

Читать на русском

Успішні українки з різним етнічним корінням знялися для календаря

«Українська Правда» зняла антирасистський фотопроект про українок різного походження. Але об'єднує їх одне - живуть, працюють і будують своє майбутнє вони в Україні.

Інформатор розповість вам про проект більше.

У ньому взяли участь 13 публічних і не публічних жінок, різних за походженням, віком та професією. У проекту є свій хештег - #SVOYA.

Серед «зіркових» героїнь - телеведуча Кароліна Ашіон, співачка Мішель Андраде, художниця і перформансістка Алевтина Кахідзе, журналістка Міріам Драгіна, дизайнер Лєра Бруміна, правозахисниця Зола Кондур, головний редактор онлайн-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Світлана Панаіотіді, політик Марія Гайдар.

«Цей проект - про культурне різноманіття, яке є нашою невід'ємною частиною, і про цінності, які ми творимо разом», - відзначають його організатори.

Мета проекту - видалити бар'єри, що існують в українському суспільстві.

«Звичайно, я відчувала труднощі. І в школі, і у вузі, в студентські роки. Зізнатися, і сьогодні іноді ловлю на собі криві погляди. Неодноразово чула на свою адресу - вона не така, як ми. І дискримінації піддавалася. Одного разу телепродюсер одного з каналів сказав мені прямо в очі, що український глядач ще не готовий бачити афроамериканку на екрані. Ця людина вирішила за інших», - розповіла українка нігерійського походження, популярна сьогодні телеведуча Кароліна Ашіон.

Дівчина додала, що важливо змінювати ставлення суспільства до тих, хто виглядає інакше і, можливо, має трохи відмінні культурні коди.

«Моїй мамі, що живе в невеликому містечку, донині, якщо хочуть образити, пригадують той факт, що багато років тому вона дозволила собі мати відносини з нігерійцем. Що, на їхню думку, дуже огидно. Різноманіття всіх нас - важливо, щоб це не залишалося порожнім звуком. Важливо жити, поважаючи один одного», - говорить Ашіон.

Інша учасниця проекту вважає, що дискримінація завжди відображає страх.

«Всередині дискримінації завжди це є», - вважає художниця Алевтина Кахідзе.

Вона переконана, важливо говорити про себе, один з одним, знайомитися і стирати межі. На її думку, відкритість руйнує бар'єри.

«Якщо перебуваю в компанії, і хтось раптом починає скаржитися на хачів, ніколи не мовчу, завжди кажу: а я теж - хач», - з посмішкою говорить Кахідзе.

Марія Гайдар, дочка російського політика Єгора Гайдара і радниця п'ятого президента України Петра Порошенка визнається, що в Україні знайшла будинок.

"Я вдома. І якби мені не нагадували, що я приїхала з Росії, то я напевно б це забула», - каже Марія.

Героїні проекту розповіли, що мріють, щоб до них ставилися, як до своїх.

«Мені б хотілося, щоб в суспільстві було це дитяче прагнення і бажання пізнати культуру тих народів, представники яких проживають в Україні. Адже знання один про одного тільки збагачують», - каже татарка за походженням Севгіль Мусаєва.

Проект - ще одна історія про те, що українці - вони різні. І розмовляють українською мовою красиві дівчата з незвичайною зовнішністю багато в чому - такі ж, як усі ми.

Раніше інформатор писав про важливість психологічних принципів згоди у відносинах .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.