Україна веде переговори з США про посилення санкцій проти «Північного потоку-2»

Читать на русском

Якщо ці санкції будуть розширені, проект завершений не буде

Читать на русском

Якщо ці санкції будуть розширені, проект завершений не буде

Україна веде переговори з США щодо посилення санкцій проти газогону "Північний потік-2". Якщо ці санкції будуть розширені, проект завершений не буде.

Про це повідомив керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв'ю виданню "Теперішній час",передає Інформатор .

На питання, чи буде закінчено будівництво газогону, Коболєв відповів: "Це буде залежати в першу чергу від того, наскільки нова адміністрація США буде послідовна і, я б навіть сказав, жорстка в застосуванні санкцій, які вже були схвалені Палатою представників і Сенатом США. якщо ці санкції будуть розширені, я думаю, що проект завершений не буде".

Він зазначив, що Україна проводить "роз'яснювальну роботу" з США щодо посилення санкцій проти "Північного потоку-2".

"Всіх нюансів переговорів розкривати я точно не стану, це інформація конфіденційна і закрита, але ми дійсно спілкуємося. Це не стільки переговори, скільки роз'яснювальна робота: робота в Конгресі, робота в Сенаті. Ми пояснюємо, в чому сенс проекту, як він може вплинути на Україну, на безпеку Європи, на весь регіон ", - додав Коболєв.

Відзначимо, проти будівництва газогону виступають США, Україна та низка європейських країн. "Північний потік-2" повинен з'єднати Німеччину і РФ через Балтійське море. Це дозволить Німеччині та іншим західноєвропейським країнам купувати газ дешевше. У той же час противники проекту вважають, що це посилить газову залежність Європи від Росії, для якої «Північний потік-2» має не тільки економічну, а й політичну підоснову.

Україна в майбутньому може втратити мільярди доларів, якщо газопровід через Балтійське море почне функціонувати, оскільки відпаде необхідність експорту газу в великих обсягах через українську газотранспортну систему.

Нагадаємо, США розглядають можливість нових санкцій через будівництво «Північного потоку-2».

Також Інформатор повідомляв, що вже 18 компаній вийшли з проекту «Північний потік-2» через загрозу потрапити під санкції США .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.