Головна
Світ
15:13, 4 Липня
Информатор UA

Интро

Росіяни намагалися вивезти українське зерно з окупованого порту Бердянська до Туреччини.Судно Zhibek Zholy затримали на вході до турецького порту. Про це в ефірі телемарафону заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, передає Інформатор. "Так, у нас є повна співпраця. Судно зараз стоїть перед входом до порту, воно затримане митними органами Туреччини. На відомчій нараді вирішать подальшу долю цього судна", сказав він. За його словами, запит Офісу генпрокурора України передано турецькій стороні. "Сподіваємося, судно арештують, а майно конфіскують і притягнуть до відповідальності всіх, хто причетний до цієї оборудки", зазначив Боднар. Він зазначив, що це судно вперше намагалося використати порт окупованого Бердянська. "Ізцим судном особлива ситуація, оскільки воно вперше намагалося використати тимчасово окупований порт Бердянська і за документами із цього порту зайти до турецького порту. Звичайно, це нелегально. І це, чесно кажучи, велика наглість і спроба пробити такий коридор виходу з окупованих портів, щоб використовувати наше майно. Є інша ситуація, яка стосується окупованого Криму. Кораблі, які виходять з Криму, використовують сфальсифіковані документи, у яких ідеться, що вони нібито йдуть із російських портів і з російським майном", сказав він. Україна з цього приводу неодноразово зверталася до турецької сторони. "Там так само тривають слідчі дії. І незабаром ми очікуємо на проведення спеціального аналізу зерна, яке вивозиться з території України, із тим, щоб припинити його постачання взагалі через територію окупованого Криму", додав Боднар. Нагадаємо,Велика Британіяпропонує створити гуманітарну зону для експорту зерназ України. Крім того,організувала два маршрути для експорту зерна і веде перемовинищодо третього коридору. Такожписав, що росіявідправила Сирії близько 100 000 тонн пшениці, вкраденої в України. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут.

У Туреччині затримали російське судно з краденим зерном із Бердянська

Читать на русском
У Туреччині затримали російське судно з краденим зерном із Бердянська

Українська сторона сподівається, що судно арештують, а майно конфіскують

Росіяни намагалися вивезти українське зерно з окупованого порту Бердянська до Туреччини. Судно «Zhibek Zholy» затримали на вході до турецького порту.  

Про це в ефірі телемарафону заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, передає Інформатор

"Так, у нас є повна співпраця. Судно зараз стоїть перед входом до порту, воно затримане митними органами Туреччини. На відомчій  нараді вирішать подальшу долю цього судна", – сказав він.

За його словами, запит Офісу генпрокурора України передано турецькій стороні.

"Сподіваємося, судно арештують, а майно конфіскують і притягнуть до відповідальності всіх, хто причетний до цієї оборудки", – зазначив Боднар.

Він зазначив, що це судно вперше намагалося використати порт окупованого Бердянська.

"Із цим судном особлива ситуація, оскільки воно вперше намагалося використати тимчасово окупований порт Бердянська і за документами із цього порту зайти до турецького порту. Звичайно, це нелегально. І це, чесно кажучи, велика наглість і спроба пробити такий коридор виходу з окупованих портів, щоб використовувати наше майно. Є інша ситуація, яка стосується окупованого Криму. Кораблі, які виходять з Криму, використовують сфальсифіковані документи, у яких ідеться, що вони нібито йдуть із російських портів і з російським майном", – сказав він.

Україна з цього приводу неодноразово зверталася до турецької сторони.

"Там так само тривають слідчі дії. І незабаром ми очікуємо на проведення спеціального аналізу зерна, яке вивозиться з території України, із тим, щоб припинити його постачання взагалі через територію окупованого Криму", – додав Боднар.

Нагадаємо, Велика Британія пропонує створити гуманітарну зону для експорту зерна з України. Крім того, Україна організувала два маршрути для експорту зерна і веде перемовини щодо третього коридору. 

Також Інформатор писав, що росія відправила Сирії близько 100 000 тонн пшениці, вкраденої в України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.