У Сумах побудували ПЛР-лабораторію за 2 мільйони гривень, але не можуть її відкрити через "велику кількість новорічних свят"

Читати російською
Поки що лабораторія працює в тестовому режимі

У Сумах витратили 2 мільйони гривень на створення ПЛР-лабораторії на базі 4-ої міської лікарні, одним із завдань якої мало стати виявлення коронавірусу. Однак, її не можуть повноцінно запустити через "новорічні свята", і поки її співробітники тільки "тренуються".

Про це повідомив Голос України,- передає Інформатор .

Нову ПЛР-лабораторію планували відкрити ще до Нового року, але початок її повноцінної роботи постійно відкладається.

«Лабораторія готова до роботи. Вона пропрацювала в тестовому режимі параметри, технічне обладнання відкатали. Подані документи в Держстандартметрологію ... Як це так: вклали такі кошти в її створення, а запустити на повну потужність не можемо. Якщо йде затримка від державного органу, давайте звертатися до голови обласної державної адміністрації, і він швидко відреагує на цю проблему», - сказав мер Сум Олександр Лисенко 11 січня. Проте на момент 13 січня лабораторія все також залишалася закритою.

До складу лабораторної бригади входять троє фахівців: два лаборанти і бактеріолог. Поки що вони тільки в тестовому режимі досліджують матеріал хворих з COVID-19, які лікуються в стаціонарі їх медустанови.

"Напевно в зв'язку зі святами була затримка, але в найближчі дні чекаємо комісію яка винесе остаточне рішення і видасть дозвільні документи. Починаємо процедуру укладення договору», - прокоментувала ситуацію заступник начальника управління охороною здоров'я міської ради Наталія Кіпенко.

Цю лабораторію створили, щоб розвантажити обласний лабораторний центр . Зараз через великий обсяг роботи результати тестування на коронавірус можна отримати там тільки через кілька днів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що військові в Україні зможуть проходити тести на коронавірус в своїх частинах.Крім того, в двох областях України проводять менше тестів, ніж належить .