У Польщі продовжили арешт екс-главі «Укравтодору» Славоміру Новаку

Читати російською
Влітку 2020 року його затримали в Польщі за підозрою в корупційних злочинах

Окружний суд у Варшаві продовжив термін арешту колишнього керівника "Укравтодору" Славоміра Новака ще на три місяці. Новак залишиться під вартою до 16 квітня.

Про це повідомляє "Польське Радіо",передає Інформатор .

«Докази, представлені в заяві, вказують на високу ймовірність скоєння підозрюваним всіх дій, які стосуються обвинувачення», - заявив прокурор Ян Дрелевській.

За словами прокурора, суд також поділяє думку щодо можливого шахрайства, а також щодо загрози суворого покарання позбавленням волі.

Нагадаємо, 20 липня в Польщі колишнього главу «Укравтодору» Славоміра Новака затримали за підозрою в корупції і управлінні організованою злочинною групою.Також були затримані колишній командир військової частини GROM № 2305 Даріуш Завадка і бізнесмен з Гданська Яцек П.

В НАБУ повідомили, що українські та польські правоохоронці проводили обшуки в Києві,Львові,а також на території Польщі в рамках розслідування діяльності злочинної організації в сфері дорожнього господарства.

Керівники НАБУ і САП в ході брифінгу в Києві розповіли, що Новак брав хабарі у компаній за продовження термінів ремонту автодоріг. За словами глави САП Назара Холодницького, він, зокрема, вимагав у іноземної компанії, яка брала участь в тендерах в Україні, платити йому щомісяця 45 тисяч євро.

22 липня суд заарештував Новака і двох його спільників.4 серпня затримали підприємця,який хотів дати Новаку хабар, щоб отримати контракт на будівництво і ремонт дороги в Україні. 29 вересня в справі Новака були затримані ще три людини. суд Польщі продовжив арешт екс-главі «Укравтодору» Новаку. Він був міністром транспорту, будівництва і водного господарства Польщі в 2011-2013 рр. З жовтня 2016 року по вересень 2019 очолював «Укравтодор».

Раніше Інформатор писав, що Україна направила до Польщі письмову підозру екс-главі «Укравтодору» Новаку.