Суспiльство

У підручнику хімії для 9-го класу рекомендують пити соду для профілактики онкозахворювань і не тільки: деталі

Читати російською
Учням дають антинаукові рекомендації

У підручнику хімії для 9-го класу авторства Савчин М.М. учням дають антинаукові рекомендації щодо профілактики захворювань. При цьому автор посилається на джерела, достовірність яких під питанням.

На це звернули увагу користувачі Facebook, передає Інформатор .

Так, підручник рекомендує дев'ятикласникам та дев'ятикласницям:

  • лікувати онкологію і вибілювати зуби харчовою содою, спираючись на дані сайту Української асоціації пенсіонерів;
  • Використовувати спиртовий компрес під час застудних захворювань;
  • лікувати сечокам'яну хворобу недовідною фітотерапією - розчином "Уролесан" (складається з моркви дикої, хмелю шишок, материнки трави, етанолу 96%, олії м'яти перцевої, олії ялиці сибірської).

"Коли вже нарешті в підручниках будуть подаватися новини сучасної науки, а не тренди нетрадиційної медицини з сайту Асоціації пенсіонерів?", - обурюється експерт в галузі середньої освіти Інна Домина, яка звернула увагу на антинаукові поради у підручнику.

Варто відзначити, що немає жодного дослідження, яке б підтвердило ефективність лікування онкологічних захворювань содою. У 2009 році таке дослідження проводили, але тільки на мишах. Для профілактики раку сода теж марна: рак викликається накопиченням мутацій у клітинах, а не грибами, як помилково припускали деякі вчені. Надмірне вживання соди може бути навіть небезпечним і викликати симптоми отруєння, зокрема судоми, спазми і порушення дихання.

Раніше ми розповідали, що в мережі розгорівся скандал через зошити для школярів з Монатіком та Дорофеєвою. У соцмережах пішли далі - і прифотошопили туди Фокіна, Гордона, Авакова і Поплавського. подробиці тут.Крім цього, раніше Інформатор писав, що у Чернівцях місцева мешканка викликала патрульних поліцейських, щоб їй роз'яснили значення деяких слів у підручнику.