У МОН стверджують, що результатам опитування освітнього омбудсмена щодо формату навчання не можна довіряти

Читать на русском

Роз'яснення МОН

Читать на русском
У МОН стверджують, що результатам опитування освітнього омбудсмена щодо формату навчання не можна довіряти

Роз'яснення МОН

Вчора Офіс освітнього омбудсмена оприлюднив перші результати опитування щодо організації навчання під час війни. У Міністерстві освіти і науки гостро відреагували на цю ініціативу.

Про це йдеться у коментарі Міністерства освіти і науки України, передає Інформатор.

"Оприлюднені освітнім омбудсменом Сергієм Горбачовим дані за підсумками "опитування" батьків стосовно бажаної форми навчання їхніх дітей у новому навчальному році не є репрезентативними. Про це зазначає і сам омбудсмен", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що у сенсі соціологічного наукового дослідження підсумки "опитування" не можна вважати об’єктивними з кількох причин. Зокрема, неможливо проконтролювати об’єктивність даних, що надані учасниками опитування, а також ймовірно проходження опитування одним учасником нескінченну кількість разів.

"МОН невідомо, з яких причин Офіс омбудсмена ініціював опитування, результатам якого не можна довіряти. Також МОН невідомо, чи були на це витрачені бюджетні кошти, якщо – так, в якому розмірі", - наголошується у повідомленні.

У МОН нагадали, що професійне опитування учасників освітнього процесу із різних питань на постійній основі проводить Державна служба якості освіти України. Останнє з таких досліджень, а саме щодо готовності до початку навчання з 1 вересня, служба завершила 8 серпня. Участь у ньому взяли близько 100 тисяч учасників. Зараз фахівці завершують обробку та узагальнення результатів, які найближчим часом оприлюднять.

"На відміну від "опитування" Офісу освітнього омбудсмена, моніторингові дослідження ДСЯО здійснюють із чітким дотриманням методологічних, методичних та організаційно-технічних процедур, аби отримати достовірні соціологічні дані. Саме тому результати опитувань і моніторингів Державної служби якості освіти є репрезентативними", - пояснюють у МОН.

МОН невідомо, чому Офіс освітнього омбудсмена узяв на себе відповідальність та ініціативу дублювання функцій ДСЯО, тим паче тих, які виконати фахово не має фізичної можливості. Тому коментувати чи роз’яснювати оприлюднені результати "опитування" Офісу освітнього омбудсмена зараз є недоречно.

Нагадаємо, в Україні лише 8 % шкіл мають укриття для початку навчального року. Крім того, діти із тимчасово окупованих територій зможуть навчатися в школах Миколаєва.

Також Інформатор писав, що у школах кожну дитину будуть навчати евакуюватись.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.