У Кубку України буде новий власник - «Хімік» програв у чвертьфіналі та покинув турнір

Відбулися матчі 1/4 фіналу розіграшу Кубка України.

Чвертьфінали принесли ряд несподіваних результатів. Турнір відразу покинули лідер Суперліги, чемпіон України і володар Кубка України.

Про перебіг подій в матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У середу, 31 березня, в Києві та Черкасах відбулися чвертьфінальні матчі розіграшу Кубку України сезону 2020/21. У першому поєдинку дня, в Черкасах, зійшлися «Запоріжжя» і лідер регулярного чемпіонату Суперліги «Київ-Баскет». Кияни вийшли вперед на 3 очки, але з 5-ї хвилини вже лідирувала «Запоріжжя», відірвавшись від суперника на 8 балів. До кінця чверті «Київ-Баскет» скоротив відставання, але програв першу десятихвилинку 22:23.

На початку другої чверті «Запоріжжя» повернуло собі перевагу у 8 очок. Однак номінальні гості скоротили відрив до мінімуму. І все ж перша половина матчу залишилася за «Запоріжжям» - 47:42.

Після перерви «Запоріжжя» тримало суперника на відстані, а максимальна різниця в рахунку сягала одинадцяти очок. Аналогічною картина була і у четвертій чверті. Гравці «Запоріжжя» виглядали свіжіше суперника, а ось у «Київ-Баскета» сил на вирішальний ривок вже не залишилося. «Запоріжжя» вибило з розіграшу Кубка України одного з фаворитів і зробило вагому заявку на завоювання трофея.

У ще одному матчі, що проходив в Черкасах, «Черкаські Мавпи» зустрілися з володарем Кубку України сезону 2019/20 «Хіміком» з Южного. «Хімік» повів після кидка Саллівана, однак потім «Черкаські Мавпи» набрали 14 очок поспіль. За 10 хвилин «Хімік» заробив всього 8 очок і логічно програв першу чверть 8:25. У другій чверті різниця в рахунку зросла до 19-ти очок. Однак потім «Хімік» почав стрімко скорочувати відставання, і на 7-й хвилині Нельсон рахунок зрівняв. Потім господарі трохи додали і виграли першу половину матчу 41:36.

Третя чверть пройшла за повної переваги «Черкаських Мавп». За хвилину до кінця третьої десятихвилинки черкаський клуб вів +23. До честі гравців «Хіміка» слід зазначити, що в цій ситуації команда не здалася і змогла скоротити різницю до 6-ти очок. Але сил на більше вже не вистачило. «Хімік» склав із себе повноваження володаря Кубку України, і у трофея в поточному сезоні буде новий власник.

У Києві також відбулися два чвертьфінальні матчі. «Миколаїв» в статусі номінальних господарів зустрівся з чемпіоном України та фіналістом Кубку України минулого сезону «Дніпром». Не дивлячись на те, що явним фаворитом вважався «Дніпро», «Миколаїв» виграв першу чверть з перевагою в одне очко. У другій десятихвилинці лідер змінювався досить часто, поки на 8-й хвилині «Дніпру» не вдалося піти в невеликий відрив. Як результат - «Миколаїв» програв першу половину матчу 41:44.

Однак після перерви ситуація на майданчику змінилася не на користь «Дніпра». «Миколаїв» став нарощувати свій багаж набраних очок. На кінець восьмої хвилини Едріан довів перевагу «Миколаїва» до десяти очок. На початку четвертої чверті Купер триочковим кидком скоротив відставання «Дніпра» до трьох балів. Однак ще один ривок «Миколаїва» та провал «Дніпра» привів до того, що за чотири з половиною хвилини до кінця матчу фаворит поєдинку програвав 15 очок. «Миколаїв» в підсумку набрав 105 очок і зробив головну сенсацію розіграшу Кубка України.

Завершували ігрову програму дня «Будівельник» і «Прометей». Кияни повели 4: 0, але вже до середини чверті рахунок став рівним - 10:10. Потім рахунок ставав рівним ще тричі, а першу чверть виграв «Прометей» 19:17. Друга десятихвилинка закінчилася з аналогічним рахунком, тільки виграв її «Будівельник». Нічия за підсумками першої половини 36:36 виглядала цілком логічно і повністю відображала рівність сил на майданчику.

Після перерви «Прометей» почав йти у відрив. На 5-й хвилині Стефенс довів перевагу команди з Кам'янського до дев'яти очок. А на початку четвертої чверті «Будівельник» заробив 11 очок поспіль і повів +5. На 7-й хвилині перевага киян становило вже 10 балів. «Будівельник» зубами вчепився в здобуте з таким трудом перевагу і, не дивлячись на всі зусилля суперника, перемогу вже не упустив.

• «Запоріжжя» - «Київ-Баскет» 89:82 (23:22 24:20, 24:21, 18:19);
  • «Миколаїв» - «Дніпро» 105: 91 (27:26, 14:18 31:22, 33:25);
  • «Черкаські Мавпи» - «Хімік» 89:77 (25: 8, 16:28, 31:17, 17:24);
  • «Будівельник» - «Прометей» 72:66 (17:19, 19:17, 14:19, 22:11).

Матчі 1/2 фіналу розіграшу Кубка України відбудуться 1 квітня. У півфіналах «Запоріжжя» зіграє з «Черкаським Мавпами», а «Миколаїв» зустрінеться з «Будівельником». Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результати матчів кваліфікації до ЧС-2022,про матчі баскетбольної Суперліги і про поєдинки плей-офф Української хокейної ліги .