У Киргизії засудили "крадіжку наречених" через загибель 27-річної дівчини

Читать на русском

Викрадення наречених порушує права жінок

Читать на русском

Викрадення наречених порушує права жінок

У Бішкеку відбувся протест через загибель 27-річної жінки, викраденої для вступу в шлюб. Протесьувальники вимагають відставки міністра внутрішніх справ Киргизії Улана Ніязбекова і начальника Головного управління внутрішніх справ (ГУВС) Бішкека.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на президента Киргизії Садиров Жапарова .

Що сталося

Айзаду Канатбекову викрала група людей 5 квітня в Бішкеку. Пізніше в салоні автомобіля знайшли тіла викраденої дівчини та 36-річного чоловіка. Зі слів свідків, чоловік планував одружитися з нею.

"За попередньою версією, в ході словесної перепалки, яка переросла в конфлікт, чоловік задушив дівчину, а після покінчив життя самогубством", - повідомили в прес-службі ГУВС Бішкеку.

Один із співучасників викрадення - 29-річний громадянин республіки затриманий. Пошук інших підозрюваних в скоєнні викрадення триває.

Мітинг в Бішкеку і Оші проти примусового вступу в шлюб

Сотні людей зібралися на мітинг в Бішкеку у відповідь на вбивство Айзади Канатбекової. Вони вимагали відставки міністра внутрішніх справ Киргизії Улана Ніязбекова і начальника Головного управління внутрішніх справ (ГУВС) Бішкека.

Мітингувальники скандували гасла "у відставку" і "ганьба". Після чого натовп попрямував до Будинку уряду, де також розташований офіс президента Киргизії. Учасники акції заявили, що мають намір проводити мітинг щочетверга до тих пір, поки їх вимоги не будуть виконані.

Реакція місцевої влади на те, що трапилося

"Викрадення і примус до шлюбу проти волі має суворо каратися за законом. Не повинно бути прощення тим, хто сприяє викраденням і насильницькогому утриманню людей. Випадок з Айзадою Канатбековою беру під свій особистий контроль. Ця справа має бути доведена до кінця , покарання буде невідворотнім", - зазначив Жапаров.

Прем'єр Киргизії Улукбек Маріпов заявив, що винні у викраденні жінки повинні понести справедливе покарання.

"Ця дія проти особистості, і цьому немає ніякого виправдання. Ала Кочу (крадіжка нареченої) - це не традиція, а кримінальний злочин, і ми зобов'язані донести це до кожної людини в нашій країні", - йдеться в заяві Маріпова.

Звичаї і боротьба з насильством проти жінок

Практика викрадення наречених і насильницького одруження, поширена на Кавказі, в Киргизії, Казахстані, Ефіопії та інших країнах, де збереглися подібні звичаї. Наразі, в більшості країн світу це вважається злочином, а не законним видом шлюбу. У Киргизії законодавчо заборонений насильницький шлюб.

За п'ять років до 2019 року в МВС Киргизії надійшло 895 заяв за фактами крадіжки наречених, у 727 з них було відмовлено в порушенні кримінальної справи. За перше півріччя 2019 року в Киргизії відкрили 118 кримінальних справ.

За даними експерта "Women Support Centre" Римми Султанової, лише одне викрадення з понад 1 500 в Киргизії карається за законом. Найчастіше це відбувається, коли жертві завдається сильної фізичної шкоди, або ж вона здійснює самогубство.

Нагадаємо, в Україні можна захистити свої майнові права,перебуваючи в «цивільному» шлюбі. Крім того, у 2020 році за домашнє насильство засудили в чотири рази більше людей,ніж в попередньому.

Також Інформатор розповідав, як в Україні буде працювати програма для боротьби з домашнім і гендерним насильством.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.