Світ

У Фінляндії перейменують морозиво "Ескімо", щоб не ображати ескімосів

Читати російською
Нинішню назву можна сприйняти як расистську

Класичне фінське морозиво Pingviini Eskimo у наступному році змінить свою назву. Відтепер воно буде називатися Puikko (слово, що позначає паличку для морозива).

Фінською мовою і представник етносу, і морозиво називається одним словом eskimo. Щоб назва морозива не була расистською, її вирішили змінити. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на видання Yle.

"Ми живемо у глобальному та мінливому світі. Хоча у фінській мові слово eskimo і не є образливим, все одно йдеться про групу людей, у яких є право самим визначати, як вони хочуть називатися. Більшість представників корінних народів Гренландії та Канади вважають за краще інші терміни, і ми поважаємо їхнє бажання", - сказала керівник відділу маркетингу Froneri Finland Мінна Брунберг.

Цього року багато брендів по всьому світові стали змінювати звичні назви своїх продуктів. Зокрема це пов'язано з активізацією руху Black Lives Matter, націленого проти расизму. Так, про зміну назви повідомив світовий бренд Uncle Ben's, компанія Fazer розмірковує над зміною назви шоколаду Geisha, а Valio прибере зображення турецького чоловіка з пакування турецького йогурту та відмовиться від бренду Mustapekka.