Політика

У Дніпрі організували масштабну схему підкупу виборців. Людям пропонують гроші за голоси в чатах Viber

Читати російською
У групі з таким "підробітком" вже більше 20 тисяч осіб

Передвиборча кампанія в цьому році видалася особливо важкою і напруженою в багатьох регіонах. Фальсифікації, підкуп виборців, напад на агітаторів - десятки таких випадків поліція регулярно фіксувала впродовж осені. У Дніпрі перед другим туром виборів міського голови з'явився особливо цинічний спосіб підкупу виборців.

Особливо не ховаючись, численні акаунти пропонують жителям Дніпра "підробіток на виборах" в різних чатах, групах і спільнотах. Крім того, вони створили свою групу у Viber, куди самі додають людей без їх згоди, повідомляє Інформатор .

Станом на 20 листопада в групі складається більше 20 тисяч учасників! У ній же працюють кілька "адміністраторів", які відповідають на питання і показують скріншоти з виплатами іншим учасникам схеми.

За голос пропонують 1 500 гривень: їх обіцяють сплатити на карту після того, як адміністратор отримає фото бюлетеня. Ще 200 гривень зверху додадуть за кожного приведеного друга. Від учасника вимагається мати дніпровську реєстрацію і бути старше 18 років. У нього запитують ПІБ, номера банківської картки та мобільного.

Показово, що ім'я кандидата, за якого потрібно поставити галочку, не називають "з міркувань безпеки", його обіцяють озвучити тільки в день виборів.

"Адміністратори" переконують учасників, що ніякої відповідальності за свої дії учасник не нестиме. Звичайно ж, вони лукавлять.

Нагадуємо, чим загрожує фотографування бюлетеня і передавання його третім особам. Згідно 159 статті Кримінального Кодексу України, умисне порушення таємниці голосування може каратися:

  • штрафом від 1 700 до 5 100 гривень;
  • виправними роботами на строк до 2 років;
  • обмеженням волі на строк до 3 років.

У прес-службі Національної поліції України Інформатору повідомили, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 160 - Підкуп виборця.Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки.

Раніше ми розповідали, що напередодні другого туру виборів мера Ужгорода розкрили схему підкупу виборців.Тим часом у Львівській області поліція взяла під цілодобову охорону виборчі комісії.