RU
Головна
Життя
Здоров'я
16:14, 13 Червня
Информатор UA

Интро

З настанням літа ми все більше часу проводимо під сонцем, чим шкодимо шкірі і здоров’ю. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як захистити шкіру за допомогою сонцезахисного крему, і як його правильно наносити. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу МОЗ. «Помилково вважати, що сонцезахисний крем потрібно наносити тільки, коли яскраво світить сонце або для засмаги на пляжі. Навіть під час прогулянки в похмуру погоду можна отримати сонячні опіки», — розповіли в МОЗ. Що потрібно знати про сонцезахисний крем: вибирати потрібно крем з SPF більше 30; є три типи променів. Завдяки UVA шкіра змінює колір. UVB допомагає організму виробляти вітамін D, проте через нього ми отримуємо сонячні опіки і фотодерматит. Існує ще UVC, але він не проникає через озоновий шар. Захист від UVA маркується позначками PPD, IPD або LPF; сонцезахисні креми бувають двох типів: з хімічними фільтрами, що поглинаються шкірою й поглинають ультрафіолет і фізичні, що залишаються на шкірі і створюють бар’єр, який і відбиває сонячні промені. Не можна сказати, що якийсь із фільтрів кращий або гірший. Більшість сучасних засобів містять одночасно хімічні і фізичні фільтри. Як користуватися сонцезахисним кремом: не шкодувати крем. Для захисту голови, рук і шиї потрібно приблизно 2 чайні ложки крему, а щоби захистити все тіло — 2 столові; наносити потрібно за 20–30 хв до виходу на сонце, а також оновлювати кожні 2 години; кремом потрібно ретельно мазати всі ділянки, які не захищені одягом: обличчя, вуха, шия, руки й ноги; повторно наносити крем після купання. Також пам’ятайте, що вода відбиває ультрафіолетові промені, тому ризик «згоріти» у воді збільшується; шкіра дитини чутливіша, ніж у дорослих і вимагає більшого захисту. Дітям до 6 місяців потрібно максимально уникати сонячних променів, особливо з 10:00 до 16:00 годин, коли сонце дуже агресивне. Для дітей слід використовувати креми тільки з фізичними фільтрами; стежити за терміном придатності. На тюбику або пляшці є спеціальна позначка — відкрита баночка з кришкою, на якій вказано 3м, 6м, 12м тощо. Буква «м» розшифровується як місяць. Ця позначка вказує, скільки крем буде придатний після першого використання. Нагадаємо, як правильно засмагати без шкоди для здоров’я. Крім того, як уникнути сонячного удару влітку. Також Інформатор писав, скільки потрібно пити води в день. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Сонцезахисний крем: що потрібно про нього знати, і як вибрати

Читать на русском
Сонцезахисний крем: що потрібно про нього знати, і як вибрати

Поради, як краще користуватися сонцезахисним кремом

З настанням літа ми все більше часу проводимо під сонцем, чим шкодимо шкірі і здоров’ю. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як захистити шкіру за допомогою сонцезахисного крему, і як його правильно наносити.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу МОЗ.

«Помилково вважати, що сонцезахисний крем потрібно наносити тільки, коли яскраво світить сонце або для засмаги на пляжі. Навіть під час прогулянки в похмуру погоду можна отримати сонячні опіки», — розповіли в МОЗ.

Що потрібно знати про сонцезахисний крем:

  • вибирати потрібно крем з SPF більше 30;
  • є три типи променів. Завдяки UVA шкіра змінює колір. UVB допомагає організму виробляти вітамін D, проте через нього ми отримуємо сонячні опіки і фотодерматит. Існує ще UVC, але він не проникає через озоновий шар. Захист від UVA маркується позначками PPD, IPD або LPF;
  • сонцезахисні креми бувають двох типів: з хімічними фільтрами, що поглинаються шкірою й поглинають ультрафіолет і фізичні, що залишаються на шкірі і створюють бар’єр, який і відбиває сонячні промені. Не можна сказати, що якийсь із фільтрів кращий або гірший. Більшість сучасних засобів містять одночасно хімічні і фізичні фільтри.

Як користуватися сонцезахисним кремом:

  • не шкодувати крем. Для захисту голови, рук і шиї потрібно приблизно 2 чайні ложки крему, а щоби захистити все тіло — 2 столові;
  • наносити потрібно за 20–30 хв до виходу на сонце, а також оновлювати кожні 2 години;
  • кремом потрібно ретельно мазати всі ділянки, які не захищені одягом: обличчя, вуха, шия, руки й ноги;
  • повторно наносити крем після купання. Також пам’ятайте, що вода відбиває ультрафіолетові промені, тому ризик «згоріти» у воді збільшується;
  • шкіра дитини чутливіша, ніж у дорослих і вимагає більшого захисту. Дітям до 6 місяців потрібно максимально уникати сонячних променів, особливо з 10:00 до 16:00 годин, коли сонце дуже агресивне. Для дітей слід використовувати креми тільки з фізичними фільтрами;
  • стежити за терміном придатності. На тюбику або пляшці є спеціальна позначка — відкрита баночка з кришкою, на якій вказано 3м, 6м, 12м тощо. Буква «м» розшифровується як місяць. Ця позначка вказує, скільки крем буде придатний після першого використання.

Нагадаємо, як правильно засмагати без шкоди для здоров’я. Крім того, як уникнути сонячного удару влітку.

Також Інформатор писав, скільки потрібно пити води в день.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.