Рік сміливих рішень: голова Тернопільської ОДА Володимир Труш про боротьбу з пандемією та розвиток економіки

Читать на русском

Рік сміливих рішень: голова Тернопільської ОДА Володимир Труш про боротьбу з пандемією та розвиток економіки

Читать на русском

Рік сміливих рішень: голова Тернопільської ОДА Володимир Труш про боротьбу з пандемією та розвиток економіки

АВТОР: ВОЛОДИМИР ТРУШ, ГОЛОВА ТЕРНОПІЛЬСКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Голова Тернопільської ОДА Володимир Труш днями відзначив свій рік на посаді. Він розповів, як вдалось утримати регіон від потрапляння до червоної карантинної зони (до якої потрапили всі сусідні області), створити нові робочі місця та підвищити середній рівень зарплатні у рік пандемії. Далі - пряма мова.

Боротьба з пандемією

Мене призначили на посаду у 2020 році у перший день введення локдауну. Часу на роздуми не було. Потрібно було приймати рішення - правильні рішення – тут і зараз. Чи було складно? Звичайно!

Перший день роботи. О 8 ранку нарада з керівниками підрозділів, а об 11 вечора ми вводимо надзвичайну ситуацію, тому що у нас є хворі на ковід. Це було дуже швидке рішення.

Тернопільська область однією з перших увійшла в ковідну турбулентність. Рішення приймались у турборежимі.

Ніхто не знав, як лікувати ковід. А кількість захворілих у деяких районах була значною не лише для Тернопільщини, але й для усієї України. Я пам’ятаю візит головного санітарного лікаря Віктор Ляшка. Він прилетів з Києва на нараду у місто Монастириська, де було вогнище захворюваності.

Цей рік сміливих рішень був одночасно складним і продуктивним. В березні минулого року у лікарнях Тернопільщини не знали про кисень. Він повинен був бути, але реально його не було. Ми не знали, як доставляти ковідних хворих, які мають бути ліжка та бокси, як мають бути захищені лікарі. Маски, санітайзери, соціальна дистанція – все це сьогодні повсякденна норма, а тоді це був виклик! Ці виклики ми побороли!

На сьогодні у нас є 1591 ліжко, підключене до кисню, це 90% ковідних ліжок. У цьому питанні Тернопільщина – одна з лідер в Україні. У нас у запасі є більше 200 ліжок, які ми можемо розгорнути при потребі. Ми на 42 млн грн. закупили обладнання для опорних лікарень: кисневі концентратори, УЗД-апарати, комп’ютерні томографи, агіографи – які на сьогодні вже поставлені в лікарні. Наші медики мають 300% виплат.

За три тижні ми створили сучасний лабораторний вірусологічний центр. Ми працювали 24/7. Коли я приїхав у Тернопільську область, ніхто з моєї команди не знав, що таке це фікс та ПЛР-тест, що таке тест на імуноглобулін G та імуноглобулін F. Сьогодні ми можемо спокійно про це говорити. Цей центр дає можливість робити більше 2,5 тис. тестів на добу. Саме тому Тернопільщина – одна з небагатьох областей, де люди не чекають тестів по 5-7 днів, а отримують результат за добу. Коли були тяжкі часи для інших областей України, Тернопільщина опрацьовувала тести з Волині, Львівщини, Харківщини.

Щодо лікування ковіду. Рік тому Тернопіль був єдиним обласним центром, де не було інфекційної лікарні. Об’їхавши чотири лікарні, ми вирішили перепрофілювати фтізіопульмологічний центр у інфекційну лікарню. Сьогодні тут лікуються важкохворі на ковід-19. Коли скрізь не вистачало кисню і за нього боровся весь світ, ми знайшли та поставили в область ємності та концентратори.

Які результати? Найменший показник летальності по всій Україні! Не 1,9%, а 1,4%! Це не просто цифри. Це людські життя! Сьогодні, під час третьої хвилі, сусідні з Тернопільщиною області у червоній зоні, а ми тримаємось у помаранчевій. Чому? Тому що протягом року була зроблена титанічна робота медиками, управлінням охорони здоров’я ОДА, всім апаратом, усією командою.

Розвиток економіки

Через пандемію просіла економіка не лише Тернопільщини та України, а й майже всього світу. У липні фінансисти Тернопільщини передбачали невиконання обласного бюджету на 40 млн грн. до кінця року. Це катастрофа! Це невиплата заробітних плат! Побачивши у грудні, що ми виконуємо бюджет на 99,3% (5 млн грн. недовиконання бюджету), це була перемога! Ми без заборгованості виплатили всі заробітні плати. На рівні України для складного 2020 року це хороший показник. Для порівняння: місцеві бюджети на Тернопільщині були виконані на 98%. Це стало можливим завдяки наполегливій роботі та сміливим рішенням, які раніше ніхто не приймав. У грудні 2020 року ми прийняли бюджет на 2021 рік. Це було щось неможливе для Тернопільської області!

За цей рік в області були відкриті заводи та створено 8 тис. нових робочих місць. Під час пандемії це великий результат. Зросла середня зарплата по області. На деяких агропідприємствах вона сягнула 30 тис. грн. Щодо інфраструктури: за рік було побудовано понад 160 км державних доріг у рамках президентської програми «Велике будівництво». Будувались нові дитсадочки та школи, спортивні об’єкти. Люди, що повернулись з-за кордону в часи пандемії, отримали робочі місця. Тернопільська область на сьогодні посідає четверте місце в Україні по будівництву інфраструктури.

Рік був важким, але він був вдалим. Цей рік ми прожили з чистою совістю. Я можу подивитись в очі будь-кому та сказати, що ми відпрацювали на всі 101%!

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.