Поліція підозрює керівника одного з департаментів "Укрзалiзницi" у збитках на 7 мільйонів гривень

Читати російською
Замість якісних клем для залізничної колії член керівництва "Укрзалізниці" розпорядився купити металобрухт

Поліція оголосила підозру одному з членів керівництва "Укрзалізниці" в корупції, яка піддала державу збиткам на 7 мільйонів гривень. Йдеться про тендерну закупівлю під його керівництвом клем для залізничних колій, які свідомо були неякісними, за ціною нових.

Про це повідомила прес-служба МВС,- передає Інформатор .

Згідно з даними слідства, у 2017 одна з філій "Укрзалiзницi" оголосила тендер на купівлю клем. За його результатами він обрав в якості переможця фірму, тендерна документація якої з самого початку не відповідала зазначеним самою компанією вимогам. Незважаючи на це, філія уклала з цією компанією договір і перерахував на її рахунок 8 мільйонів бюджетних гривень.

Далі правоохоронці з'ясували, що ці клеми не можуть використовуватися як деталі залізничних шляхів.

"Поставлена продукція не відповідала стандартам ГОСТ і могла бути використана тільки як металобрухт. Цей факт підтверджується і рядом проведених експертиз", - йдеться в повідомленні.

За підрахунками, сума збитків для державного бюджету склала 7 мільйонів гривень. Відповідальним за правопорушення призначили керівника одного з департаментів "Укрзалiзницi".

У середу, 13 січня, поліцейські оголосили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Раніше про підозру було повідомлено одному з його заступників. Зловмиснику загрожує позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, раніше СБУ позбавили нагляду за економічним злочинами і корупцією.Крім того, в Україні створять державний портал для повідомлень про корупцію .