Парламент підтримав реструктуризацію валютних кредитів на житло

Читать на русском

Пакет законів, здебільшого, спрямований на захист інтересів позичальників

Читать на русском

Пакет законів, здебільшого, спрямований на захист інтересів позичальників

Верховна рада у вівторок, 13 квітня, на позачерговому засіданні прийняла пакет законопроектів, що стосуються реструктуризації зобов'язань за валютними кредитами. Документів виявилося три.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт парламенту.

Проект закону4475,який підтримали 273 депутата, спрямований на захист позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців.

Цей законопроект має на меті сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які отримали споживчі кредити в іноземній валюті, але які не змогли своєчасно здійснювати платежі по цих кредитах.

Законопроектом передбачено внести доповнення до Закону України "Про споживче кредитування", щоб:

  • поширити норми законопроекту на всі споживчі кредити, надані в іноземній валюті, за якими грошові зобов'язання, виражені в іноземній валюті, повністю не погашені;
  • провести обов'язкову реструктуризацію на підставі закону (а не на підставі договору про реструктуризацію), умови реструктуризації визначити законом (а не договором)
  • за результатами реструктуризації перерахувати всі грошові зобов'язання у гривні (без прив'язки до іноземної валюти) за офіційним курсом, установленим Національним банком на день реструктуризації;
  • списати неустойку (штрафи, пеню), сплачену до проведення реструктуризації неустойку зарахувати на погашення "тіла" кредиту і відсотків за користування кредитом;
  • переглянути процентну ставку за користування кредитом, яка застосовувалася до реструктуризації.

Депутати також підтримали у другому читанні законопроект №4398,який допоможе захистити права валютних позичальників, які брали кредити в іноземній валюті і змушені досі їх виплачувати, і не допустить порушення права позичальників на житло.

Відповідно до законопроекту, в разі недостатніх доходів боржника для виконання умов реструктуризації та проживання боржника в квартирі, площа якої не перевищує 60 квадратних метрів або 13,65 квадратних метрів на кожного члена сім'ї боржника, або проживання боржника в житловому будинку, площа якого перевищує 120 квадратних метрів , за рішенням господарського суду може бути встановлена мінімальна сума щомісячного виконання плану реструктуризації.

Рада також прийняла в цілому законопроект №4399,який дозволить оптимізувати оподаткування громадян, які мають невиконані зобов'язання по кредитах в іноземній валюті.

Раніше Інформатор повідомляв, що Рада продовжила мораторій на стягнення майна за валютними кредитами.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.