Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

Її планують зберегти до кінця року

Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

Національний банк України вирішив підвищити облікову ставку до 7,5% річних. Це є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу НБУ.

"Цей крок спрямований на поступове уповільнення інфляції у другому півріччі 2021 року і повернення її до мети 5% вже в першому півріччі 2022 року.

У 1 кварталі 2021 року інфляція очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 ст. п., але відхилилася від нього істотніше, ніж передбачалося прогнозом, під дією переважно тимчасових факторів", - заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Він додав, що за підсумками березня зростання споживчих цін в річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%.

"Динаміка показників перевищила прогноз Національного банку України, опублікований в інфляційному звіті за січень 2021 року. З огляду на стрімке відновлення світової економіки і посилення інфляційного тиску, Національний банк України переглянув прогноз інфляції з 7% до 8% у 2021 році, але очікує її повернення до мети 5% в першому півріччі 2022 року і подальшу стабілізацію на цьому рівні", - йдеться у повідомленні.

Прогноз НБУ передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року.

Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Нагадаємо, раніше у Мінфіні заявили, що Україна відчуває дискомфорт через відсутність кредитних траншів від МВФ.Інших джерел фінансування немає, а ці гроші вже були закладені до бюджету.

Відзначимо, раніше у МВФ заявили, що стурбовані наміром уряду знизити ціни на газ для українців. На їхню думку, це може призвести до порушення взятих в рамках Меморандуму зобов'язань. Пізніше стало відомо, що місія МВФ продовжить свою роботу в Україні після завершення обмеження ціни на газ. Таким чином надання Україні двох траншів від МВФ по 700 млн доларів були перенесені на цей рік.

Також у МВФ назвали дві головні вимоги для отримання траншу Україною. Вони полягають у необхідності судової реформи та забезпечення функціонування антикорупційної інфраструктури.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube