Світ

Між Вірменією та Азербайджаном спалахнули масштабні бойові дії через Нагірний Карабах

Читати російською
Ця територія офіційно визнається такою,що належить Азербайджану

Вірменія звинуватила Азербайджан в повітряній і ракетній атаках в напрямку Нагорного Карабаху, який більшість країн вважають окупованою територією Азербайджану. Влада Азербайджану заявляє, що у початку бойових дій винні збройні сили Вірменії.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на вірменське видання Aravot і азербайджанське інформаційне агентство Report .

Підкреслимо, конфлікт навколо Нагірного Карабаху розпочався кілька десятиліть тому. Регіон, в якому проживало багато вірмен, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР.

В кінці 1980-х провірменськи сили за підтримки Єревану взяли Нагорний Карабах під свій контроль. З тих пір триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Позиція Азербайджану:Міноборони Азербайджану повідомило, що 27 вересня близько 06:00 військові Вірменії піддали інтенсивному обстрілу з великокаліберних знарядь, мінометів та артилерійських установок позиції азербайджанської армії, розташовані у фронтовій зоні, а також кілька населених пунктів.

Крім того, в прес-службі Міноборони Азербайджану повідомили, що інформація, поширена вірменською стороною про три підбиті танки, 2 вертольоти та три безпілотники азербайджанської армії, є дезінформацією.

Позиція Вірменії:Влада Вірменії заявляє, що вся відповідальність за початок активних бойових дій лежить на військово-політичному керівництві Азербайджану. При цьому вірменська сторона повідомляє, що військові Азербайджану збили два вертольоти і три безпілотника країни. Бої тривають.

Міністр оборони Вірменії Давид Тоноян провів розмову з особистим представником чинного голови ОБСЄ Анджеєм Каспршиком. Тоноян описав ситуацію на кордоні і заявив, що «Азербайджан розв'язав чергову провокацію».

При цьому командувач армією оборони невизнаного Нагірного Карабаху Джалал Арутюнян повідомив, що азербайджанські війська о 07:10 перейшли в наступ по всій протяжності лінії зіткнення, але напад азербайджанських військ за кількома напрямками було відкинуто назад. За словами Арутюняна, супротивник зазнав втрат в живій силі та техніці, зокрема, були підбиті три танки.

Відзначимо, глава Нагірного Карабаху Араік Арутюнян ввів на території невизнаної республіки військовий стан через загострення конфлікту між Азербайджаном і Вірменією. Він також оголосив загальну мобілізацію для осіб старше 18 років.