Місцеві вибори-2020: як змінити місце голосування за допомогою інтернету. Інструкція

Читать на русском

Місцеві вибори-2020: як змінити місце голосування за допомогою інтернету. Інструкція

Читать на русском

Місцеві вибори-2020: як змінити місце голосування за допомогою інтернету. Інструкція

На місцевих виборах у 2020 році виборцям вперше надали можливість змінити місце голосування онлайн. Змінити адресу голосування можна до 10 вересня, щоб зробити це онлайн, вам знадобиться електронний цифровий підпис.

Подати відповідну заяву можна на офіційному сайті Державного реєстру виборців, передає Інформатор.

Покрокова інструкція як змінити місце голосування онлайн:

У правому верхньому кутку головної сторінки сайту потрібно знайти особистий кабінет виборця.

В електронному кабінеті потрібно зайти в підпункт «Заяви та запити». При цьому необхідно одразу ж авторизуватися за допомогою цифрового підпису, ввести актуальний e-mail та обрати підпункт «Звернення щодо зміни виборчої адреси».

Після цього потрібно буде заповнити заяву щодо зміни місця голосування, вказавши причини зміни виборчої адреси, та нову виборчу адресу.

Потім потрібно натиснути кнопку «Надати заяву» і ще раз підтвердити відомості цифровим підписом.

На ваш e-mail має прийти лист з підтвердженням заявки щодо зміни адреси. Результат буде повідомлений окремим електронним листом, його також можна побачити в особистому кабінеті.

У задовільненні заяви щодо зміни виборчої адреси можуть відмовити, якщо:

  • особа, яка звернулася із заявою, не включена до реєстру виборців. В такому випадку необхідно подати іншу заяву про включення до реєстру. Це можна зробити за фактичним місцем перебування, навіть якщо виборець не зареєстрований за місцем перебування. Відділ ведення реєстру виборців зазвичай розташований у приміщеннях районних державних адміністрацій. Їх повний перелік можна знайти за посиланням;
  • перевірка виявила невідповідність відомостей, зазначених у заяві, та отриманих Реєстром шляхом звернення до органів та установ, в тому числі у зв'язку зі зміною прізвища, імені, по батькові, дати або місця народження, припиненням громадянства, смертю, прибуттям для проходження строкової служби у військовій частині (формуванні), визнанням недієздатності, перебуванням на консульському обліку;
  • встановлено, що до реєстру вже внесено відповідні зміни;
  • заяву надано до органу ведення Реєстру пізніше, ніж на п'ятий день з дня початку виборчого процесу або раніше, ніж через рік після попередньої зміни виборчої адреси.

Відомості потрібно вносити без помилок, тому що після подання заяви змінити їх буде неможливо. Надати нову заяву з коректними відомостями ви зможете тільки коли отримаєте відмову за попередньою заявою з некоректними відомостями, що може зайняти не один день.

Змінити виборчу адресу можна не тільки через сайт, але й особисто звернувшись до відділу ведення реєстру виборців та написавши там відповідну заяву. З 24 липня для цього більше не потрібно надавати офіційний документ, що підтверджує місце перебування.

Зараз змінюється не місце голосування, а виборча адреса, завдяки чому ви зможете здійснювати волевиявленя за новою адресою на всіх наступних виборах.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.