Маріуполь вшанував річницю обстрілу мікрорайону "Східний": тоді загинула 31 людина і 117 були поранені

Читать на русском

Російські бойовики вперше жорстоко обстріляли місто

Читать на русском

Російські бойовики вперше жорстоко обстріляли місто

Сьогодні, 24 січня, Маріуполь вшанував пам'ять про загиблих під час обстрілу російськими окупаційними військами мікрорайону "Східний" 24 січня 2015 року. Під час нападу загинув 31 мешканець міста, ще 117 були поранені. Серед загиблих були діти.

Про це повідомила Маріупольська міська рада,- передає Інформатор .

У Маріуполі біля меморіалу "Загиблим в неоголошену війну" пройшла панахида. З раннього ранку маріупольці приносили туди квіти і лампадки. Захід розпочався о 09:15 - рівно тоді, коли почався перший обстріл міста 24 січня 2015 року

"Життя, міста розділилася на «до» і «після». Цей біль неможливо передати словами. Але цей день назавжди об'єднав кожного маріупольця", - сказав мер міста Вадим Бойченко.

Шість років тому терористи відкрили вогонь по житлових кварталах Маріуполя. Згідно з попередніми висновками моніторингової місії ОБСЄ, обстріли проводилися з реактивних систем залпового вогню "Град" і "Ураган" з територій, підконтрольних "ДНР".

Обстріли почалися о 09:15 за київським часом на вулицях Олімпійська, Київська, біля шкіл №5 та №69, а також ринках "Денис" і "Київський". Люди почали залишати ті що потрапили під обстріл райони. Більше 300 поліцейських почали екстрену евакуацію населення - вони вивозили людей на автобусах до центральної частини міста.

"У той день поліцейські одними з перших почали надавати допомогу - допомагали пораненим, евакуювали людей і документували наслідки страшного злочину, щоб в подальшому винні не уникнули покарання", - розповіла прес-служба Міністерства внутрішніх справ України .

Внаслідок попадання снарядів зруйнувалися будівлі, а на стоянках згоріло близько 40 машин. Всього постраждали 53 багатоповерхівок, 14 приватних будинків, 4 школи та 3 дитячих садки. Через пошкодження стратегічних об'єктів в "Східному" зупинилося подавання електрики, газу та води.

О 13:00 і 17:06 східний район міста знову піддався обстрілу.

Глава Донецької ОДА Олександр Кіхтенко повідомив, що орієнтовна сума збитків як результаті нападу окупантів перевищує 100 млн гривень.

Наступного дня, 25 січня,став днем жалоби в Україні, а 26 січня Кабінет Міністрів України оголосив про введення режиму надзвичайної ситуації на території Донецької та Луганської областей. Далі, 1 лютого українці організували протест під посольством РФ у Києві та встановили там траурні хрести з іменами загиблих при атаці.

До вечора того ж дня глава "ДНР" Олександр Захарченко взяв відповідальність за те, що трапилося і оголосив, що його бойовики відкрили вогонь по місту , як помсту за обстріли їхніх позицій з українських міст:

"До сьогоднішнього дня ми не вели активних дій у Маріуполя ... Але зараз, після того як Київ вирішив звалити відповідальність за помилковий вогонь своїх "Градів" з Бердянська по житловому кварталу на нас, я віддав наказ пригнічувати позиції українських військ, розташовані на схід від Маріуполя ... Сьогодні почався наступ на Маріуполь. Це буде найкращим пам'ятником всім нашим загиблим", - сказав терорист.

Пізніше Служба безпеки України з'ясувала, що наступом керував російський полковник Олександр Цпаплюк з позивним "Горець", а координацію дій реактивного дивізіону здійснював російський підполковник Максим Власов, позивний "Югра".

Нагадаємо, на Донбас направили миротворців ООН.Крім того, Офіс генпрокурора розслідує участь понад 100 іноземців в складі бойовиків на Донбасі .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.