Суспiльство

"Локдаун - це план Б": у Кабміні обговорюють можливість запровадження жорсткого карантину

Читати російською
Зараз умовою називають 30 тисяч хворих на добу

Останніми днями в Україні знову заговорили про локдаун - і це не дивно, адже цифра хворих за добу стрімко наближається до 15 тисяч. Нагадаємо - саме цей показник у МОЗ раніше називали як причину оголошення жорсткого карантину.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив ймовірність запровадження локдауну, але спростував чутки щодо конкретних дат. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сторінку Шмигаля у Facebook.

"Цей план дійсно розробляється, але - це план Б, якщо не спрацює карантин «вихідного дня». Ми розпочали публічне обговорення цього плану Б, аби вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу. Тому цього тижня ми двічі зустрічалися з міськими головами. Відбулася зустріч із Радою церков. Зустріч та обговорення з бізнесом. Для міських голів розсилається опитування щодо того, які протиепідемічні правила та обмеження вони вбачають оптимальними. Які обмеження для яких місць скупчення людей найкраще застосувати", - написав прем'єр-міністр.

Він додав, що наразі відбуваються щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами. Аналізується ситуація у кожному регіоні.

"Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, зважений та підтриманий усіма план. Хочу ще раз підкреслити: жодної дати із запровадження більш жорсткого карантину наразі немає ", - зазначив Шмигаль.