Катастрофа МАУ: Україна має 3 варіанти дій, якщо Іран відмовиться співпрацювати

Читати російською
Украина надеется на развитие переговоров с Ираном.

У МЗС України готують три сценарії на випадок можливої ​​відмови Тегерану від співробітництва в розслідуванні катастрофи літака української авіакомпанії МАУ.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в ефірі телеканалу «Україна 24», - передає Інформатор.

Водночас Єнін підкреслив, що, якщо переговори з Іраном будуть безрезультатними, Україна буде змушена застосувати «додаткові інструменти захисту».

«Ці механізми, передбачені міжнародними конвенціями. Перший варіант - інструмент Чиказької конвенції. Він передбачає односторонній або багатосторонній переговорний процес з країною, на території якої стався інцидент. Другий варіант - винесення цього питання на розгляд ради Міжнародної організації цивільної авіації. Третій варіант - арбітраж або винесення справи на розгляд Міжнародного суду ООН », - уточнив Єнін.

Дипломат резюмував, що до таких кроків Україна буде змушена вдатися, якщо іранська сторона буде відмовлятися від проведення справедливого розслідування.

Нагадаємо, що катастрофа літака МАУ під Тегераном стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української авіації, і першою в історії авіакомпанії МАУ. Також вона увійшла до числа 50 найбільших катастроф в історії авіації.

Раніше Інформатор писав, що розшифровка самописців підтвердила втручання в роботу літака МАУ.