Кабмін схвалив стратегію боротьби з організованою злочинністю на п'ять років

Читати російською
Стратегія повинна сформувати ефективну систему протидії організованій злочинності

Кабінет міністрів України схвалив Стратегію боротьби з організованою злочинністю, запропоновану Міністерством внутрішніх справ.

Про це повідомляє прес-служба МВС,- передає Інформатор .

«Кабмін схвалив Стратегію боротьби з організованою злочинністю, запропоновану МВС. Документ визначає напрямок боротьби з організованою злочинністю та механізми державної політики у відповідній сфері», - йдеться у повідомленні.

Голова Національної поліції Ігор Клименко під час представлення стратегії зазначив, що в умовах збройної агресії, тяжкі та особливо тяжкі злочини, які скоюють члени організованих груп та злочинних організацій, безпосередньо негативно впливають на економічний та суспільний розвиток України.

Він підкреслив, що кількість розкритих організованих груп та злочинних організацій щорічно зростає: «Якщо у 2014 році поліція припинила діяльність 155 таких груп, то вже у 2019-му - 275, а за 8 місяців цього року - 273. Майже на 40% збільшилася кількість задокументованих етнічних злочинних груп та у 2,5 рази - угруповань з міжрегіональними зв'язками. Тільки за 8 місяців цього року під варту відправлено майже 400 учасників організованих груп та злочинних організацій».

Стратегія буде реалізована у три етапи:

  1. Оцінка загроз за методологією SOCTA (методика збору та аналізу інформації про злочинну діяльність і групи, які становлять загрозу для України та країн Євросоюзу).
  2. Визначення стратегічних цілей та розробка комплексних планів заходів.
  3. Виконання комплексних планів заходів державними органами, які борються з організованою злочинністю.