Гнів під контролем: як не переносити стрес від новин на рідних?

Гнів під контролем: як не переносити стрес від новин на рідних?

Читать на русском

Психологічні техніки, що допоможуть заспокоїтися.

Читать на русском
Гнів під контролем: як не переносити стрес від новин на рідних?

Психологічні техніки, що допоможуть заспокоїтися.

Життя під одним дахом з сім’єю, проблеми на роботі, нестача коштів, а ще й цінник в магазинах невпинно росте? Думки про те, яким буде наше майбутнє після війни - виснажують, а хороші новини сприймаються “най буде”. Подібний стан може свідчити про ментальне виснаження. А це своєю чергою, не рідко призводить до сварок з близькими. Інформатор знайшов дієві техніки, що допоможуть утримати себе в руках.

Гнів - це лише імпульс, який до речі, формується змалечку. Тож аби перевчити себе виражати свої негативні почуття не криками та сварками - знадобиться час, терпіння та увага. 

  1. Коли відчуєте можливість зриву, спробуйте відтягти час. Якщо чітко знаєте, що саме викликало у вас такі емоції - перенесіть себе в простір де, вам буде зручно та затишно. Приблизно за 15 хвилин напруга має пройти.

  2. Аби ви керували гнівом, а не навпаки, кожного разу, коли здається ось-ось вже й пік спитайте себе: «Чим насправді я незадоволений?» А потім подумайте про те, що потрібно зробити аби ваша внутрішня дитина все ж отримала те, від чого їй стане легше. 
  3. Якщо знайти відповідь на це питання вкрай важко. Й гнів, ніби народжується сам по собі. . Тоді можна використати методику “win-win”, й спрямувати негативну енергію на продуктивну діяльність. Наприклад, зайнятися спортом чи почати прибирання.

  4. Злість та гнів як реакція на погані новини - абсолютно нормально, проте такі емоції можуть спричинити проблеми зі здоров'ям та нашкодити іншим людям. Навчіться відпускати ситуації, на які ви не можете вплинути.

  5. Жартуйте, принаймні спробуйте. Або ж вмикайте український стендап. Сміх - не лише продовжує життя, а й діє як заспокійливе.

  6. І наостанок, навчіться відпочивати та розслаблятися. Проведіть день для себе, не відкривайте новин, почитайте книгу чи подивіться фільм, заваріть собі чаю, або ж сядьте за малювання.  Відпочинок може допомогти подивитися на речі правильно.

Нагадаємо,  Інформатор писав про як на психологічний стан українців повпливала війна, а ще про те, як впоратися з осінньою депресію

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.